برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

بررسي تاثير امگا 3 و فلووکسامين در بهبودي بيماران دو قطبي نوع اول (چكيده دهمين همايش پياپي ساليانه انجمن علمي روانپزشكان ايران)

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
 
چکیده: 

هدف: اختلال دو قطبي نوع اول يکي از ناتوان کننده ترين نشانگان روانپزشکي است. از آنجا که در سالهاي اخير توجه ويژه اي به منابع سرشار از امگا 3 در درمان بسياري از بيماري ها از جمله بيماريهاي رواني شده است، در اين پژوهش تاثير درماني امگا3- به همراه فلو وکسامين با فلو وکسامين به تنهايي در درمان دوره افسردگي عميق مقايسه شده است.
روش: اين بررسي يک کارآزمایي باليني است. در اين بررسي 80 بيمار که بر پايه معيارهاي تشخيصي  DSM-IV-TRو نظريه روانپزشک مبتلا به اختلال دو قطبي شناخته مي شدند، به تصادف و به روش دو سوکور در دو گروه آزمايش و گواه جاي داده شدند. هيچ يک از آزمودني ها سابقه مصرف مواد يا هر داروي روانپزشکي ديگري را در گذشته و حال نداشتند. همه بيماران پس از اطمينان از محرمانه بودن اطلاعات و کسب رضايت براي همکاري در آغاز ورود به بررسي وهمچنين هفته هاي دوم، چهارم، هشتم و 12، پرسش نامه افسردگي هاميلتون و يک پرسش نامه ويژگيهاي جمعيت شناختي را تکميل نمودند. جمع آوري داده ها در نرم افزارSPSS-16  و به کمک روش هاي آمار توصيفي تحليل شدند.
يافته ها: ميانگين نمره افسردگي هاميلتون در هر دو گروه، در آغاز پژوهش و هفته هاي دوم، چهارم، هشتم و
12 به ميزان چشمگيري کاهش و ميزان عملکرد آنان بهبود يافت. تفاوت آماري معني داري در ميزان نمره افسردگي دو گروه پيش از مداخله درماني و هفته هاي دوم، چهارم، هشتم و 12 پس از آغاز درمان ديده شد.
نتيجه گيري: مکمل امگا3  مي تواند به عنوان يک داروي بي ضرر و درمان کمکي در کنار ساير داروهاي ضد افسردگي استفاده شود.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

 
بازدید یکساله 92 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی