برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

سرطان پستان در ايران: روند پژوهش هاي محققان ايراني در پايگاه مدلاين

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دانشکده علوم نوین پزشکی، مرکز تحقیقات نانوتکنولوژی دارویی
 
چکیده: 

مقدمه: شيوع بالاي سرطان پستان در سنين پايين در ايران و مشکلات ناشي از اين بيماري براي خانواده ها لزوم بررسي تحقيقات انجام شده در اين زمينه را بديهي مي سازد. تحقيق حاضر با هدف تعيين ميزان توليدات علمي ايران در زمينه سرطان پستان و مقايسه آن با ساير کشورهاي خاورميانه صورت گرفته است.
روش بررسي: پژوهش حاضر
 Systematic Reviewمي باشد و به کمک شاخص هاي علم سنجي، توليدات علمي ايران در زمينه سرطان پستان را در پايگاه مدلاين طي سال هاي 2008-1965 مورد بررسي قرار داده است. توليدات علمي از طريق جستجو در مدلاين با يک استراتژي ترکيبي که شامل استفاده از کليد واژه MeSH و همچنين کليدواژه هاي پيشنهادي متخصص موضوعي (پزشک) بود، بازيابي شد و اطلاعات به چک ليستي که در نرم افزار Excel طراحي شده بود، منتقل شد و مورد بررسي قرار گرفت.
يافته ها: ايران، در بازه زماني مورد بررسي، 114 مدرک علمي در زمينه سرطان پستان داشته است که بيشترين ميزان در حوزه فرعي اپيدميولوژي با ميزان
%38.6 بوده و پس از آن دو حوزه پژوهش هاي مولکولي پايه و باليني قرار دارد. ميانگين مشارکت بين پژوهشگران ايراني 4.67 نفر به ازاي هر مقاله مي باشد. حدود %70 از مقالات ايراني در ژورنال هاي داراي Impact Factor از 0.396 تا 5.684 منتشر شده اند. از ميان ژورنال هايي که مقالات ايراني را منتشر کرده اند،Breast Cancer Research and Treatment  بالاترين Impact Factor را دارد. بيشترين تعداد مقالات ايراني در دو کشور آمريکا و انگلستان به چاپ رسيده است.
نتيجه گيري: توليدات علمي ايران در زمينه سرطان پستان در بازه مورد بررسي به ويژه در سال هاي 2001 به بعد به صورت خطي افزايش داشته است.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

شاه خدابنده، س.، و پیری، ز.، و بیگلو، م.، و اسدی، م.، و چخماچی دوم، ن. (1388). سرطان پستان در ایران: روند پژوهش های محققان ایرانی در پایگاه مدلاین. بیماریهای پستان ایران, 2(2 (5)), 49-59. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=122996Vancouver : کپی

شاه خدابنده سوسن، پیری زکیه، بیگلو محمدحسین، اسدی مسعود، چخماچی دوم نگین. سرطان پستان در ایران: روند پژوهش های محققان ایرانی در پایگاه مدلاین. بیماریهای پستان ایران. 1388 [cited 2021August03];2(2 (5)):49-59. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=122996IEEE : کپی

شاه خدابنده، س.، پیری، ز.، بیگلو، م.، اسدی، م.، چخماچی دوم، ن.، 1388. سرطان پستان در ایران: روند پژوهش های محققان ایرانی در پایگاه مدلاین. بیماریهای پستان ایران, [online] 2(2 (5)), pp.49-59. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=122996. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 451 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی