برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

مقايسه ديدگاه كانت و خواجه نصيرالدين طوسي در زمينه تربيت اخلاقي

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* گروه علوم تربیتی، دانشگاه شاهد
 
چکیده: 
مقاله حاضر به معرفي و مقايسه ديدگاه كانت و خواجه نصيرالدين طوسي در خصوص تربيت اخلاقي مي پردازد. هدف از نگارش آن بررسي تطبيقي نظرگاه كانت به عنوان فيلسوف معرف جهان غرب و خواجه نصيرالدين طوسي به عنوان يك متفكر اسلامي است تا از رهگذر آن بتوان راهبردها و راهكارهاي عملي در تربيت اخلاقي را استنباط كرد.
در اين مقاله به ترتيب به معرفي و مقايسه نظرات اين دو درباره ماهيت اخلاق، هدف هاي تربيت اخلاقي و روش هاي اساسي تربيت اخلاقي با استناد به آثار و نوشته هاي اصلي آنها اشاره شده و در پايان نيز نتيجه گيري كلي بيان مي گردد.
 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

رهنما، ا. (1385). مقایسه دیدگاه کانت و خواجه نصیرالدین طوسی در زمینه تربیت اخلاقی. تربیت اسلامی, 1(2), 21-33. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=95804Vancouver : کپی

رهنما اکبر. مقایسه دیدگاه کانت و خواجه نصیرالدین طوسی در زمینه تربیت اخلاقی. تربیت اسلامی. 1385 [cited 2021August02];1(2):21-33. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=95804IEEE : کپی

رهنما، ا.، 1385. مقایسه دیدگاه کانت و خواجه نصیرالدین طوسی در زمینه تربیت اخلاقی. تربیت اسلامی, [online] 1(2), pp.21-33. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=95804. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 171 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی