برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
بهار 1388 , دوره  12 , شماره  1 ; از صفحه 1 تا صفحه 10 .
 
عنوان مقاله: 

معني، علل، پيامدها و آينده ادغام از ديدگاه موافقين و مخالفين

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* ولنجک، انتهای خیابان 17، نبش رز، مجتمع ارغوان، زنگ 4٫4
 
چکیده: 

مقدمه: ادغام نظام آموزشي و نظام ارايه خدمات موافقين و مخالفيني دارد. به نظر محققين تاكنون هيچ مطالعه رسمي در رابطه با معني، علل، پيامدها و آينده ادغام از ديدگاه موافقين و مخالفين ادغام انجام نگرفته است. اين مطالعه كيفي با هدف كلي تبيين معني، علل، پيامدها و آينده ادغام از ديدگاه مخالفين و موافقين، انجام گرفته است.
روش كـار: در اين مطالعه از هر يك از گروه هاي موافق و مخالف ادغام، چهار نفر به صورت نمونه گيري هدفمند انتخاب شدند و با تك تك آنان مصاحبه انجام گرفت. شركت در مصاحبه به منزله رضايت آگاهانه شركت كنندگان تلقي گرديد. به منظور حفظ ثبات و نيز پرهيز از تورش احتمالي، براي انجام مصاحبه از راهنماي مصاحبه استفاده گرديد. مصاحبه ها ضبط و پياده شدند. متون پياده شده در چرخه هاي رفت و برگشتي متعدد پس از بارها خوانده شدن، كدگذاري، دسته بندي و خلاصه شدند.
يافته ها: يافته هاي مطالعه نشان مي دهد كه در رابطه با علل، پيامدها و آينده ادغام برداشت هاي بسيار متفاوتي بين اين دو گروه وجود دارد. همچنين معاني ارايه شده از ادغام متنوع و اغلب مبهم مي باشند. موافقين ادغام ضمن بيان پيامدها و دستاوردهاي مثبت ادغام، نگراني هاي خود نسبت به آينده ادغام و ريشه مشكلات نظام ادغام يافته را نيز ابراز داشته اند. ولي، همه مخالفين ادغام در رابطه با پيامدها و آينده ادغام تقريبا نظرات منفي، مشابه و يك دست ارايه داده اند. موافقين، مشكلات موجود را عمدتا به "مديريت تغييرِ" ناشي از ادغام نسبت داده اند در حالي كه گروه دوم مشكلات را در خود ادغام ديده اند نه در موضوعاتي چون مديريت ادغام.
نتيجه گيري: با وجود اين كه ادغام نظام آموزشي با نظام ارايه خدمات اساسا به منظور سوق دادن نظام آموزشي به سوي پاسخگويي است ولي، در اين مطالعه مخالفين، تاثير ادغام بر آموزش پزشكي را كاملا منفي ارزيابي مي كنند و موافقين نيز از دستاوردهاي آن راضي نيستند. اگر اين ديدگاه ها درست باشند كه به اعتقـاد نويسنده حداقـل بخشي از حقايـق را منعكس مي كنند ، دستاوردهاي نظام ادغام يافته ما با فلسفه ادغام مغايرت دارد. در واقع اين آن چيزي نبود كه بايد در پرتو ادغام به دست مي آمد.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

لامعی، ا.، و لباف قاسمی، ر. (1388). معنی, علل, پیامدها و آینده ادغام از دیدگاه موافقین و مخالفین. حکیم, 12(1), 1-10. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=94585Vancouver : کپی

لامعی ابوالفتح، لباف قاسمی رضا. معنی, علل, پیامدها و آینده ادغام از دیدگاه موافقین و مخالفین. حکیم. 1388 [cited 2021July28];12(1):1-10. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=94585IEEE : کپی

لامعی، ا.، لباف قاسمی، ر.، 1388. معنی, علل, پیامدها و آینده ادغام از دیدگاه موافقین و مخالفین. حکیم, [online] 12(1), pp.1-10. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=94585. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 99 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی