برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

طراحي و ساخت دستگاه درجه بندي پسته بر اساس ماشين بينايي و بررسي الگوريتمهاي پردازش تصاوير براي استفاده در اين دستگاه (يادداشت تحقيقاتي)

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* بخش مهندسی مکانیک، دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه تربیت مدرس
 
چکیده: 
پسته هاي با عيوب ظاهري پوست و مغز، علاوه بر کاهش تمايل خريد مصرف کننده، محيط مناسبي براي رشد لارو حشره ها و قارچهاي مولد آفلاتوکسين هستند. اين عيوب شامل پوسته سبز باقيمانده، لکه هاي روغني و لکه هاي تيره رنگ روي پوسته و نيز سوراخ شدن يا شکسته شدن مغزي شود.دستگاه درجه بندي پسته به منظور تفکيک پسته هاي معيوب از سالم نمونه سازي شده است. اين دستگاه شامل اجزاي مکانيکي، الکترونيکي و نرم افزاري است که توانايي جداسازي پسته هاي دهان بسته و پسته هاي با لکه هاي تيره و رنگ روي پوسته را دارد.در حال حاضر نمونه آزمايشي ساخته شده مي تواند پسته هاي دهان بسته را بدون خطا و پسته هاي با لکه هاي تيره رنگ پوسته را با 5 درصد خطا، از پسته هاي سالم جداسازي کند. سرعت و دقت اين دستگاه به راحتي قابل افزايش است و تشخيص ساير عيوب ظاهري پسته به وسيله آن در آينده ميسر خواهد شد.
 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

حجت، ی.، و صیادزاده، ح. (1387). طراحی و ساخت دستگاه درجه بندی پسته بر اساس ماشین بینایی و بررسی الگوریتمهای پردازش تصاویر برای استفاده در این دستگاه (یادداشت تحقیقاتی). فنی و مهندسی مدرس, -(31 (ویژه نامه مهندسی مکانیک)), 143-149. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=84076Vancouver : کپی

حجت یوسف، صیادزاده حسین. طراحی و ساخت دستگاه درجه بندی پسته بر اساس ماشین بینایی و بررسی الگوریتمهای پردازش تصاویر برای استفاده در این دستگاه (یادداشت تحقیقاتی). فنی و مهندسی مدرس. 1387 [cited 2021December06];-(31 (ویژه نامه مهندسی مکانیک)):143-149. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=84076IEEE : کپی

حجت، ی.، صیادزاده، ح.، 1387. طراحی و ساخت دستگاه درجه بندی پسته بر اساس ماشین بینایی و بررسی الگوریتمهای پردازش تصاویر برای استفاده در این دستگاه (یادداشت تحقیقاتی). فنی و مهندسی مدرس, [online] -(31 (ویژه نامه مهندسی مکانیک)), pp.143-149. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=84076. 

 
بازدید یکساله 83 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی