برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

عوامل مديريتي و ساختاري موثر بر کاربري فناوري اطلاعات در سازمانهاي دولتي: استان بوشهر

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* گروه مدیریت، دانشگاه تربیت مدرس، تهران، ایران
 
چکیده: 

عصر کنوني، به عنوان عصر اطلاعات و يا دانايي نام گرفته است. در اين عصر، فناوري اطلاعات به عنوان يک راهبرد و طرز تفکر جديد، تمام ابعاد زندگي بشر را تحت تاثير قرار داده است و سازمانها نيز از مفاهيم و نهادهايي هستند که به طور شديدي تحت تاثير فناوري اطلاعات قرار گرفته اند، به گونه اي که تصور سازمان امروزي بدون فناوري اطلاعات و  کاربري آن غير ممکن به نظر مي رسد.
پاسخگويي به نيازها و انتظارهاي موجود و آينده جامعه در زمينه فناوري اطلاعات شرايطي را فراهم کرده است که سازمانها براي ادامه حيات خود به ناچار بايد به فناوري اطلاعات روي آورده و از آن به منظور ارتقاي بهره وري سازماني استفاده کنند. در اين ميان توسعه کاربري فناوري اطلاعات در سازمانهاي دولتي در کشورهاي در حال توسعه به ويژه ايران از اهميت ويژه اي برخوردار است؛ زيرا از يک سو به کارگيري و توسعه فناوري اطلاعات به عنون يک راهبرد توسعه ملي در کشورهاي در حال توسعه مطرح است و از سوي ديگر، نقش گسترده دولت در اقتصاد ملي، توليد ناخالص داخلي و بازار فناوري اطلاعات اهميت موضوع را دو چندان مي سازد.
با اين شرايط، شناسايي عوامل موثر بر کاربري فناوري اطلاعات براي انتخاب مسير و فرآيند مناسب جهت به کارگيري و توسعه فناوري اطلاعات امري ضروري است. در اين راستا عوامل مديريتي و ساختاري تاثيرگذار بر کاربري و نفوذ فناوري اطلاعات از اهميت ويژه برخوردارند و شناسايي اين عوامل مي تواند فرآيند توسعه فناوري اطلاعات در سازمان را سرعت بخشد و به کارگيري فناوري اطلاعات در سازمانهاي دولتي را گسترش دهد.
اين مقاله نتيجه يک کار ميداني با هدف شناسايي عوامل مديريتي و ساختاري موثر بر کاربري فناوري اطلاعات در سازمانهاي دولتي است. در اين مطالعه تاثير عواملي مانند مهارت فناوري اطلاعات مدير ارشد سازمان، حمايت مدير ارشد سازمان از برنامه هاي توسعه کاربري فناوري اطلاعات، مهارت فناوري اطلاعات مدير ارشد فناوري اطلاعات سازمان، حمايت مدير ارشد فناوري اطلاعات سازمان از برنامه هاي توسعه کاربري فناوري اطلاعات، ساختار سازماني مناسب بخش فناوري اطلاعات و نوع فعاليت سازمان بر ميزان کاربري فناوري اطلاعات برررسي شده است.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
-
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

فانی، ع.، و مصلح، ع. (1386). عوامل مدیریتی و ساختاری موثر بر کاربری فناوری اطلاعات در سازمانهای دولتی: استان بوشهر. مدرس علوم انسانی, 11(3 (پیاپی 52)), 157-182. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=81908Vancouver : کپی

فانی علی اصغر، مصلح عبدالمجید. عوامل مدیریتی و ساختاری موثر بر کاربری فناوری اطلاعات در سازمانهای دولتی: استان بوشهر. مدرس علوم انسانی. 1386 [cited 2021July30];11(3 (پیاپی 52)):157-182. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=81908IEEE : کپی

فانی، ع.، مصلح، ع.، 1386. عوامل مدیریتی و ساختاری موثر بر کاربری فناوری اطلاعات در سازمانهای دولتی: استان بوشهر. مدرس علوم انسانی, [online] 11(3 (پیاپی 52)), pp.157-182. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=81908. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 387 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی