برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

بررسي تحولات مفهومي امنيت در محيط امنيتي

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* دانشگاه علوم انتظامی
 
چکیده: 

بررسي امينت، جايگاهي محوري در بررسي روابط بين الملل دارد. هنگام انديشيدن به امنيت، معناي در امان بودن دولت از حمله، همراه با امکان جنگ، و پرسش هايي درباره تهديد، کاربرد عملي و مهار مديريت نيروي نظامي بيش از هر چيزي به ذهن متبادر مي شود؛ اما امنيت پيچيده تر از اين موارد است. مشکل اصلي در بررسي امينت در دوران س از جمگ سرد اين است که بر سر چيستي امنيت هيچ گونه توافقي وجود ندارد.
تلاش براي درک نحوه تعريف امنيت دو علت دارد:
اول اينکه، بررسي هاي امنيت، عناصري هنجاري وجود دارد که سبب مي شود تحليلگران و سياستگذاران نتوانند از طريق بررسي داده هاي تجربي روي تعريف واحدي به توافق برسند. بنابراين، چگونگي دريافت و ادراک مفهوم امنيت، بستگي به انواع قيود و چند و چون هايي دارد که به آن بسته مي شود. در اين مقاله برآنيم تا از مفاهيم امنيتي به دو منظر ثابت و سنتي و معناي عيني آن پرداخته و سپس در خصوص مفهوم مبتني بر محيط که در مسايلي از قبيل ماهيت محيط، شکل محيط و شرايط بنيادين و تنوع و روابط امنيتي، بررسي لازم را انجام دهيم و در پايان اين امکان فراهم مي شود که در بررسي تحولات مفهوم امنيت در محيط امنيتي و تفکيک حوزه هاي مفهوم شناسي نتيجه لازم حاصل شود.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
 
استنادات: 
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

هندیانی، ع. (1386). بررسی تحولات مفهومی امنیت در محیط امنیتی. دانش انتظامی, 9(3 (مسلسل 35)), 9-30. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=80985



Vancouver : کپی

هندیانی عبداله. بررسی تحولات مفهومی امنیت در محیط امنیتی. دانش انتظامی. 1386 [cited 2021November27];9(3 (مسلسل 35)):9-30. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=80985



IEEE : کپی

هندیانی، ع.، 1386. بررسی تحولات مفهومی امنیت در محیط امنیتی. دانش انتظامی, [online] 9(3 (مسلسل 35)), pp.9-30. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=80985.



 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 1966 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی