برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
زمستان 1386 , دوره  5 , شماره  17 ; از صفحه 131 تا صفحه 148 .
 
عنوان مقاله: 

توسعه ورزش از طريق تلويزيون در ايران

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
 
چکیده: 

توسعه ورزش، از موضوعات مهم در توسعه ملي است و تلويزيون نقش مهمي در اين زمينه دارد. هدف اين پژوهش، بررسي نقش تلويزيون در توسعه ورزش و تهيه الگوي کاربردي به منظور هماهنگي برنامه هاي آن براي توسعه ورزش بود. نمونه آماري اين تحقيق شامل چهار گروه دست اندرکار در رسانه هاي ورزشي، شامل مديران رسانه هاي ورزشي، کارشناسان رسانه هاي ورزشي، مديران ورزش و کارشناسان مديريت ورزش بود. جامعه آماري 560 نفر و نمونه آماري 342 نفر بودند. نمونه تعيين شده با پرسشنامه محقق ساخته اي به پرسش هاي مربوط به نقش برنامه تلويزيون در دو موقعيت وضع موجود و مطلوب در توسعه ورزش ايران، پاسخ دادند. 41 سوال پرسشنامه در پنج عامل مولفه هاي ورزش، منابع مالي، منابع انساني، فرهنگي- اجتماعي و آموزشي- پژوهشي مطرح شدند. روش تحقيق از نوع توصيفي و علي مقايسه اي بود و داده ها از راه پيمايشي جمع آوري شد. بين نقش موجود برنامه هاي ورزشي تلويزيون با نقش مطلوب آن در هر پنج عامل توسعه ورزش اختلاف معني داري وجود داشت. از ديدگاه آزمودني ها، اولويت نخست در پنج عامل مورد نظر براي وضع مطلوب برنامه هاي ورزشي تلويزيون در توسعه ورزش، عبارت بود از توسعه ورزش همگاني، توسعه صنعت ورزش، انتخاب مديران متخصص، کاهش استفاده از دخانيات و مواد مخدر، طراحي، ساخت و کاربرد تاسيسات ورزشي به صورت علمي و مبتني بر استانداردها.
با توجه به يافته هاي پژوهش مي توان نتيجه گرفت براي دستيابي به وضعي مطلوب در توسعه ورزش از طريق تلويزيون، در برنامه ريزي ها و برنامه سازي هاي تلويزيوني، بايد به اولويت هاي تعيين شده توجه کرد. در همين راستا و بر اساس اولويت هاي تعيين شده، يک الگوي کاربردي اقتضايي تهيه شد.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
 
استنادات: 
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

قاسمی، ح.، و مظفری، س.، و امیرتاش، ع. (1386). توسعه ورزش از طریق تلویزیون در ایران. پژوهش در علوم ورزشی, 5(17), 131-148. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=79131Vancouver : کپی

قاسمی حمید، مظفری سیدامیراحمد، امیرتاش علی محمد. توسعه ورزش از طریق تلویزیون در ایران. پژوهش در علوم ورزشی. 1386 [cited 2021November28];5(17):131-148. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=79131IEEE : کپی

قاسمی، ح.، مظفری، س.، امیرتاش، ع.، 1386. توسعه ورزش از طریق تلویزیون در ایران. پژوهش در علوم ورزشی, [online] 5(17), pp.131-148. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=79131. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 471 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی