برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

روايات ضرب قرآن به قرآن در ترازوي نقد

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* دانشگاه قم
 
چکیده: 

يکي از ادله مخالفان روش تفسير قرآن به قرآن و نيز تفسير موضوعي قرآن، روايات ضرب قرآن به قرآن است. در نگاه آنان، اين روايات گوياي ناهمگوني اين روش تفسيري با فهم درست آيات و ايجاد اختلاف و مشکلات جدي در عرصه تفسير قرآن خواهد بود و شايد، پيروي از روش پيروان ديگر اديان آسماني در تحريف و به انزوا کشاندن آيات در عرصه زندگي باشد.
تلاش راقم اين سطور آن است که با گردآوري روايات ضرب قرآن به قرآن در کتاب هاي فريقين، به بحث سندي و فقه الحديثي اين روايات پرداخته گردد و تفاوت تفسير قرآن به قرآن و مساله ضرب قرآن به قرآن مورد بررسي قرار گيرد و تلاش شده است تا فهم درستي از روايات ضرب قرآن به قرآن را ارايه کند.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

یداله پور، ب. (1386). روایات ضرب قرآن به قرآن در ترازوی نقد. علوم حدیث, 12(2 (44)), 59-78. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=78772Vancouver : کپی

یداله پور بهروز. روایات ضرب قرآن به قرآن در ترازوی نقد. علوم حدیث. 1386 [cited 2021November28];12(2 (44)):59-78. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=78772IEEE : کپی

یداله پور، ب.، 1386. روایات ضرب قرآن به قرآن در ترازوی نقد. علوم حدیث, [online] 12(2 (44)), pp.59-78. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=78772. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 284 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی