برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
تابستان 1387 , دوره  13 , شماره  41 ; از صفحه 13 تا صفحه 16 .
 
عنوان مقاله: 

سيماي اپيدميولوژيک بيماري بوتوليسم در ايران

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* تهران، تقاطع خیابان حافظ و جمهوری، ساختمان معاونت سلامت، مرکز مدیریت بیماریها
 
چکیده: 

سابقه و هدف: بوتوليسم يک فوريت بهداشتي، درماني است. تشخيص سريع و درمان به موقع آن، به منظور کاهش خطر مرگ و پيشگيري از مبتلا شدن ساير افراد خانواده بخصوص در بوتوليسم ناشي از غذا، بسيار اساسي و حياتي مي باشد. سالانه حدود 1000 مورد بوتوليسم ناشي از غذا در جهان گزارش مي شود. توکسين بوتوليسم بر اساس تفاوت آنتي ژنتيک خود به انواع A, B, C, D, E, F, G تقسيم مي شود که از انواع F و E، B، A در انسان موجب بيماري شده در حاليکه انواع C, D تقريبا بطور انحصاري در حيوانات موجب بيماري مي گردد. نوع G بيماري خاصي را تاکنون بوجود نياورده است.
روش کار: اين مطالعه به روش توصيفي با استفاده از داده هاي ثبت شده در مرکز مديريت بيماري ها و همچنين اطلاعات سايت سازمان جهاني بهداشت و
CDC آمريکا انجام شده است.
يافته ها: تعداد موارد ثبت شده بوتوليسم در ايران در طي سالهاي 1382 لغايت 1385 به ترتيب 41، 66، 48 و 80 مورد و ميانگين سني بيماران 27 سال بوده است. تفاوت معني دار بين زن و مرد وجود نداشت
(P value>0.05). از نظر محل سکونت تفاوت معني دار بين منطقه شهري و روستايي وجود داشت (P value>0.05). بيماري بيشتر از استان هاي نيمه شمالي کشور گزارش شده است و عمدتا ماهي شور، اشپل ماهي، پنير کيسه اي و کمپوت خانگي عامل بيماري بوده اند. در %2 موارد غذاي کنسرو شده صنعتي عامل ايجاد بيماري بودند. در طي 4 سال گذشته موردي از بوتوليسم اطفال در کشور ما گزارش نشده است و تمام آنها بوتوليسم ناشي از غذا بوده اند. از نظر نوع توکسين در طي اين 4 سال به ترتيب شيوع انواع A، B و E گزارش شده ولي ساير انواع توکسين ها شامل F يا G گزارش نشده است. در حاليکه ميزان کشندگي کلي بوتوليسم تقريبا بين %7-10 است ولي اين ميزان در کشور ما در حدود %3.1 بود.
نتيجه گيري: در طي سالهاي اخير شاهد افزايش موارد شناسايي شده بوتوليسم در کشور بوده ايم ولي شاخص هاي فوق در مقايسه با کشورهاي توسعه يافته، با توجه به عادات غذايي کشور نشان دهنده کم شماري قابل توجه بيماري و ضعف نظام مراقبت اين بيماري در کشور است که بايستي با مشارکت بيشتر پزشکان، اطلاعات حاصله قابليت اطمينان بيشتري پيدا کنند. از طرف ديگر ابتلاي عمده موارد در اثر مصرف مواد غذايي خانگي، نياز به توجه بيش از پيش آموزش عموم جامعه براي تهيه و نگهداري صحيح مواد غذايي خانگي را نمايان مي سازد.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

  بازدید یکساله 88
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی