برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

كيفيت اطلاعات و ديدگاه كاربران سيستم اطلاعات بيمارستاني در بيمارستان هاي آموزشي مشهد

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* دانشگاه علوم پزشکی مشهد
 
چکیده: 

مقدمه: کاربران سيستم اطلاعات بيمارستاني کساني هستند که در تمام ساعات کار روزانه خود از سيستم استفاده مي کنند و نقاط ضعف و قوت سيستم را به خوبي لمس مي نمايند. شناخت ديدگاه کاربران نسبت به کيفيت اطلاعات سيستم بسيار مهم بوده و در توسعه و تکامل سيستم بسيار موثر مي باشد. اين مطالعه با هدف تعيين ديدگاه کاربران نسبت به کيفيت اطلاعات سيستم اطلاعات بيمارستاني در بيمارستان هاي آموزشي دانشگاه علوم پزشكي مشهد انجام شد.
روش بررسي: اين پژوهش از نوع كاربردي بوده كه به روش توصيفي انجام شد. براي انتخاب نمونه از روش نمونه گيري در دسترس استفاده شد و گردآوري داده ها با استفاده از پرسشنامه اي چهار قسمتي شامل ويژگي هاي کيفيت اطلاعات، علل پايين بودن کيفيت اطلاعات، در دسترس بودن اطلاعات و حمايت از تصميم گيري انجام گرفت. پس از تاييد روايي و پايايي پرسشنامه، تحليل داده ها با استفاده از آمار توصيفي و نرم افزار
SPSS صورت گرفت.
يافته ها: يافته ها نشان داد كه
47.7 درصد از کاربران نسبت به قابليت سيستم اطلاعات بيمارستاني در کمک به تصميم گيري ناراضي بودند. به طور کلي 53.2 درصد از کاربران نسبت به کيفيت اطلاعات سيستم اطلاعات بيمارستاني تا حدي رضايت داشتند.
نتيجه گيري: با توجه به مشكلاتي از جمله نامناسب بودن کيفيت اطلاعات سيستم و عدم تطبيق آن با نيازهاي کاربران بنابراين لازم است که سيستم اطلاعات بيمارستاني مورد بازنگري و تجديد نظر قرار گيرد.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

  چکیده انگلیسی بازدید یکساله 339
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی