برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

نگرشي بر ارزش يابي در نظام آموزشي طراحي معماري

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* دانشکده معماری و شهرسازی، دانشگاه شهید بهشتی
 
چکیده: 

مقاله حاضر با تكيه بر مفهوم كلي ارزيابي آموزشي به مثابه حلقه اي مهم در فرايند آموزش و به خصوص آموزش عالي، در جست و جوي نزديك شدن به سازوكارهاي عملي ارزش يابي پروژه هاي طراحي معماري به مثابه محوري ترين دروس در فرايند آموزش آكادميك معماري است. بدين ترتيب مقاله در جست و جوي راهي براي دستيابي به چارچوبي مفهومي براي ارزيابي توان علمي و حرفه اي دانشجويان، عوامل تاثيرگذار بر ارزيابي پروژه هاي طراحي معماري را در چند محور اصلي به دست مي دهد. بر اين اساس تاكيد مقاله بر تدابير كلي در ارزيابي، موارد ارزيابي و در نهايت ارزيابي كنندگان به مثابه سه ضلع مثلث ارزش يابي پروژه هاي طراحي معماري است.
در اين مقاله با تاكيد بر سه مرحله اصلي در ارزش يابي، نكاتي چند در مورد ارزيابي طرح و دانشجو بررسي و در نهايت موارد و محورهايي مطرح مي شود كه نقشي كليدي در روند ارزيابي پروژه هاي طراحي معماري دارند. علاوه بر اين، سعي مي شود با دخالت دادن ديگر شاخص هاي علمي معتبر همچون معدل كل و ميانگين نمرات دروس عملي سنجه معتبرتري براي ارزيابي نهايي دانشجو ارايه شود تا با ارزش يابي جامع و فراگيري امكان معرفي عملكرد تحصيلي دانشجو از طريق دانشنامه فارغ التحصيلي با درجه صحت بالاتري فراهم شود.

 
کلید واژه: 


 
موضوعات مرتبط: 
-
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
Cite:
APA : کپی

میرریاحی، س. (1385). نگرشی بر ارزش یابی در نظام آموزشی طراحی معماری. صفه, 15(43), 100-110. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=71425Vancouver : کپی

میرریاحی سعید. نگرشی بر ارزش یابی در نظام آموزشی طراحی معماری. صفه. 1385 [cited 2021April12];15(43):100-110. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=71425IEEE : کپی

میرریاحی، س.، 1385. نگرشی بر ارزش یابی در نظام آموزشی طراحی معماری. صفه, [online] 15(43), pp.100-110. Available at: <https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=71425>. 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 137 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی