برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
پاييز 1386 , دوره  6 , شماره  24 ; از صفحه 44 تا صفحه 50 .
 
عنوان مقاله: 

بررسي اثر عصاره آبي ميوه گياه زيره سبز (.Cuminum cyminum L) بر كاهش درد نوروژنيك و التهابي در موش سوري

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* سمنان، دانشگاه علوم پزشکی سمنان، دانشکده پزشکی، مرکز تحقیقات فیزیولوژی
 
چکیده: 

مقدمه: عوارض داروهاي شيميايي ضددرد، باعث توجه بيشتري به گياهاني مانند زيره شده که داراي اثرات ضددرد هستند.
هدف: در اين تحقيق اثرات ضددردي عصاره آبي ميوه گياه زيره بر درد نوروژنيك و التهابي در آزمون فرمالين در موش سوري بررسي شد.
روش بررسي: 50 سر موش سوري نر، نژاد آلبينو با وزن 25 تا30 گرم استفاده شد. عصاره آبي ميوه گياه زيره (200 ، 500 و 1000 ميلي گرم به ازاي هر كيلوگرم وزن) و هم حجم آن سالين داخل صفاقي 30 دقيقه قبل از انجام آزمون فرمالين به حيوانات تزريق شد. ملاك هاي ارزيابي درد در آزمون فرمالين مدت زمان ليسيدن اندام و بالا نگهداشتن آن ها در مراحل حاد (5 دقيقه اول) و مزمن (15 تا 40 دقيقه) بعد از تزريق فرمالين (25 ميكروليتر از محلول 5 درصد) در كف پاي حيوان بود.
نتايج: نتايج نشان داد كه عصاره آبي ميوه گياه زيره به طور معني داري پاسخ دهي حيوانات را به محرك هاي دردزا كاهش مي دهد (01/ (p<۰اين اثر در فاز حاد در دوز 200 ميلي گرم بيشتر بود در حالي  كه در فاز مزمن با دوز بالاتر يعني با دوز 1000 ميلي گرم به ازاي هر كيلوگرم وزن بارزتر بود. در ضمن ميزان پاسخ به درد در گروه كنترل و گروه دريافت كننده سالين تفاوت معني داري مشاهده نشد.
نتيجه گيري: يافته ها حاکي از اين بود که عصاره آبي ميوه گياه زيره سبز سبب كاهش دردهاي حاد و مزمن مي شود. براي پي بردن به مكانيسم هاي ضد دردي آن نياز به تحقيقات بيشتري است.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
ارجاعات: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

  چکیده انگلیسی بازدید یکساله 108
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی