برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

مدل ظرفيت سنجي ناوگان عمومي حمل و نقل جاده اي

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* بخش مهندسی صنایع، دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه تربیت مدرس
 
چکیده: 

حمل و نقل يكي از مهمترين اركان رشد اقتصادي و توسعه محسوب مي شود و در ايران نيز به دليل شرايط جغرافيايي، اقتصادي و همچنين انعطاف پذيري حمل و نقل جاده اي و وجود زيرساختهاي كافي، حمل و نقل جاده اي از جايگاه و اهميت ويژه اي برخوردار است. وسايل نقليه يكي از اركان حمل و نقل جاده اي به شمار مي روند، از اين رو ظرفيت سنجي ناوگان يا وسايل نقليه حمل و نقل جاده اي، از عوامل اساسي مورد استفاده در برنامه ريزي حمل و نقل است.
در اين تحقيق مدلي رياضي براي تعيين ميزان نياز به انواع وسايل نقليه در استانهاي مختلف كشور ارايه شده است. از آنجاكه برنامه ظرفيت سنجي با در نظر گرفتن چندين معيار مد نظر بوده، از روش برنامه ريزي آرماني در مدلسازي استفاده شده است. به دليل طبيعت مساله، متغيرهاي صفر و يك به مدل وارد شده كه اين ـ به نوبه خود ـ مدل را به صورت نوعي مساله برنامه ريزي غيرخطي عدد صحيح مخلوط تبديل كرده است. از آنجا كه حل اين گونه مسايل به ويژه براي اندازه هاي بزرگ با مشكلاتي همراه است، با توجه به ساختار مساله، روشي ابتكاري ارايه شده كه مساله غيرخطي را به يك مساله خطي تبديل مي كند. سپس با استفاده از اطلاعات برنامه ريزي حمل و نقل، مدل ارايه شده با نرم افزار GAMS حل شده و نياز كشور در استانهاي مختلف به انواع وسايل نقليه بررسي شده است. علاوه بر اين، نياز به انواع وسايل نقليه در حالتهاي مختلف نيز ـ نظير افزايش حمل و نقل با كانتينر ـ مطرح و تجزيه و تحليل شد.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
  • ندارد
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
    exInvalid object name 'SCHOLAR.DBO.tbl_ref_fa'.
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

امین ناصری، م.، و محمودآبادی، ع. (1386). مدل ظرفیت سنجی ناوگان عمومی حمل و نقل جاده ای. فنی و مهندسی مدرس, -(27 (ویژه نامه مهندسی عمران)), 1-14. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=70291Vancouver : کپی

امین ناصری محمدرضا، محمودآبادی عباس. مدل ظرفیت سنجی ناوگان عمومی حمل و نقل جاده ای. فنی و مهندسی مدرس. 1386 [cited 2021September19];-(27 (ویژه نامه مهندسی عمران)):1-14. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=70291IEEE : کپی

امین ناصری، م.، محمودآبادی، ع.، 1386. مدل ظرفیت سنجی ناوگان عمومی حمل و نقل جاده ای. فنی و مهندسی مدرس, [online] -(27 (ویژه نامه مهندسی عمران)), pp.1-14. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=70291. 

 
بازدید یکساله 306 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی