برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
شهريور 1381 , دوره  70 , شماره  1 ; از صفحه 49 تا صفحه 62 .
 
عنوان مقاله: 

بررسي علل ترجيح غذايي سوسك سر خرطومي حنايي خرما .Rhynchophorus ferrugineus Oliv

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* آزمایشگاه تحقیقات آفات و بیماری‌های گیاهی، سراوان
 
چکیده: 

سرخرطومي حنايي خرما،Rhynchophorus ferrugineus Oliv  از آفات خطرناك نخيلات گوناگون در آسيا، شما آفريقا و جنوب اروپا مي باشد. در حال حاضر اين حشره جزو آفات قرنطينه داخلي ايران است كه خسارت آن به شهرستان سراوان (استان سيستان و بلوچستان) محدود مي شود. همچنين با توجه به تحقيقات انجام شده، رقم مضافتي به عنوان مطلوب ترين ميزبان براي اين آفت شناسايي شده است.
در طول سال هاي 79 - 1378، آزمايش هاي متعددي در زمينه ترجيح غذايي سرخرطومي حنايي خرما روي 5 رقم خرما شامل مضافتي، ربي، هليله، زردان، پيمازو و گياه نخل وحشي با نام علمي Nannorrhops ritchiana  (Griff ) Aitch.انجام شد. بر اساس نتايج بدست آمده، بيشترين درصد مرگ و مير لاروي در رقم زردان و گياه نخل وحشي و كمترين آن در مضافتي و هليله بوده و حداكثر تلفات شفيرگي در نخل وحشي به ثبت رسيد. حداكثر و حداقل درصد ظهور حشرات كامل به ترتيب در مضافتي و نخل وحشي مشاهده شد. همچنين طولاني ترين دوره رشد و نمو سرخرطومي حنايي در رقم زردان و كوتاهترين آن در ارقام هليله و مضافتي بود . بيشترين ميزان تخم ريزي روزانه در مضافتي و كمترين آن در زردان مشاهده گرديد.
جهت بررسي علل ترجيح غذايي، بافت آوندي اراقم مختلف تجزيه و مقادير وزن خشك، فيبر خام، قند و چربي كل و 12 عنصر غذايي اندازه گيري شد. تجزيه و تحليل به روش رگرسيون گام به گام نشان داد كه اثرات متقابل بين تركيبات غذايي مختلف روي عوامل رشد و نموي سرخرطومي حنايي خرما تاثير مي گذارد و در بين تركيبات غذايي فوق، نقش افزايش قند ميزان تلفات آفت كاهش و درصد ظهور حشرات كامل و نيز ميزان تخم ريزي روزانه افزايش مي يابد. در حالي كه افزايش كلسيم موجب كاهش رشد حشره و افزايش تلفات آن و در نتيجه منجر به مهار كردن رشد و نمو آفت مي شود.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

  چکیده انگلیسی بازدید یکساله 195
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی