برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
بهار 1385 , دوره  8 , شماره  30 ; از صفحه 3 تا صفحه 40 .
 
عنوان مقاله: 

ارث زن از شوهر با رويکردي بر نظر حضرت امام خميني (س)

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* گروههای دین و فلسفه، حقوق و علوم سیاسی دانشگاه خوارزمی (تربیت معلم)
 
چکیده: 

نگارنده در اين مقاله به طور کلي وراثت را بر دو نوع تقسيم کرده است: (1) وراثت به فرض و (2) وراثت به قرابت. ارث بردن زوجين از يکديگر بنابر نوع اول از وراثت تعيين مي گردد.
در اين مقاله، ابتدا، درباره ميراث زوجات متعدد از زوج و ميراث زوجه اي که تنها وارث زوج است به سه قول استناد مي شود. در ادامه، متعلقات ارث زوجه که در سه موضوع مي گنجد مورد ارزيابي قرار مي گيرد: اين سه موضوع عبارتند از: (1) محروميت في الجمله زن مخصوص کدام زوجه است؟ (2) زوجه از چه نوع اموالي از ترکه زوج متوفي ارث مي برد و از کدام محروم است؟ (3) کيفيت و طرق قيمت گذاري اموالي که زوجه از قيمت آنها حصه اي به عنوان ارث مي برد، چگونه است؟ در پايان مقاله، نيز ده عنوان از روايات بررسي شده و با توجه به موارد ياد شده نتيجه گيري ارايه مي گردد.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

موسوی بجنوردی، س. (1385). ارث زن از شوهر با رویکردی بر نظر حضرت امام خمینی (س). متین, 8(30), 3-40. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=69164Vancouver : کپی

موسوی بجنوردی سیدمحمد. ارث زن از شوهر با رویکردی بر نظر حضرت امام خمینی (س). متین. 1385 [cited 2021October24];8(30):3-40. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=69164IEEE : کپی

موسوی بجنوردی، س.، 1385. ارث زن از شوهر با رویکردی بر نظر حضرت امام خمینی (س). متین, [online] 8(30), pp.3-40. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=69164. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 321 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی