برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

کانون روايت در مثنوي

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* دانشگاه شهید باهنر کرمان
 
چکیده: 

کانون روايت در تحليل توانمنديها و شگردهايي که داستانپردازي براي شکل دادن به حکايتهاي خويش از آنها بهره گرفته، اهميت فراوان دارد تا جايي که هر گونه ايجاد تغيير در کانون روايت، سبب ايجاد تميز و تغيير در جريان اصلي داستان و حتي موضوع آن مي شود. به علاوه، ما هيچ گاه در داستان با رخدادهاي خام سر و کار نداريم، بلکه با رخدادهايي روبه رو مي شويم که به شيوه اي خاص بازنمايي شده و از کانون ويژه اي به آنها نگريسته شده است.
گوناگوني کانونهاي ديد و شکلهاي مختلف ارتباط راوي با کانون ساز و زاويه ديد در مثنوي چنان جذاب و آگاهانه صورت گرفته است که تحليل آن مي تواند گوشه هايي از نبوغ مولانا را در آفريدن اثري فرا زماني و فرامکاني به نمايش بگذارد.
اين مقاله که به شيوه سند کاوي نگاشته شده است، سعي دارد گونه هاي مختلف کانون ديد را با تکيه بر داستان «دقوقي» بررسي کند.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
ارجاعات: 
 
Cite:
APA : کپی

صرفی، م. (1386). کانون روایت در مثنوی. پژوهشهای ادبی, 4(16 (داستانپردازی مولوی)), 137-159. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=67569Vancouver : کپی

صرفی محمدرضا. کانون روایت در مثنوی. پژوهشهای ادبی. 1386 [cited 2021April17];4(16 (داستانپردازی مولوی)):137-159. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=67569IEEE : کپی

صرفی، م.، 1386. کانون روایت در مثنوی. پژوهشهای ادبی, [online] 4(16 (داستانپردازی مولوی)), pp.137-159. Available at: <https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=67569>. 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 182 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی