برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

بحران تغييرات ادواري در راهبردهاي نوسازي در ايران (آسيب شناسي استراتژي هاي نوسازي در ايران دوره قاجاريه، از آغاز تا عصر ناصري)

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* گروه تاریخ، دانشکده ادبیات و علوم انسانی، دانشگاه شهید بهشتی
 
چکیده: 

ظهور و انتشار تمدن جديد غرب به غلبه آن بر ساير تمدن هاي بشري منجر شد و در نتيجه تمدن هاي مزبور در معرض نوسازي اجباري قرار گرفتند. اما اقدامات عملي مربوط به نوسازي، جنبه بيروني و آشكار آن را نمايش مي دهد. جنبه بنيادين و اصلي نوسازي به نحوه تفكر و تلقي از نوسازي مربوط مي شود. تفكر و تلقي از نوسازي وجوه و مراتب گوناگون دارد. راهبرد يا استراتژي نوسازي از وجوه تفكري مهم نوسازي به شمار مي آيد؛ زيرا از سويي هدف و غايت و از سوي ديگر روش تحقق نوسازي را تعيين مي بخشد. يافته هاي اين تحقيق نشان مي دهد كه از آغاز سلسله قاجاريه تا ظهور مشروطيت،‌ راهبردهاي نوسازي مختلفي در درون حاكميت قاجارها ظهور كرد و صرف نظر از ماهيت آن ها، هيچ يك به پاراديم غالب و راهنما در جامعه ايران تبديل نشدند و در نهايت نحوه تلقي و فهم از نوسازي و استراتژي مناسب آن به امري بحراني و بحران زا مبدل شد.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

منصوربخت، ق. (1385). بحران تغییرات ادواری در راهبردهای نوسازی در ایران (آسیب شناسی استراتژی های نوسازی در ایران دوره قاجاریه, از آغاز تا عصر ناصری). پژوهشنامه علوم انسانی, -(51 (ویژه نامه تاریخ)), 205-221. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=65862Vancouver : کپی

منصوربخت قباد. بحران تغییرات ادواری در راهبردهای نوسازی در ایران (آسیب شناسی استراتژی های نوسازی در ایران دوره قاجاریه, از آغاز تا عصر ناصری). پژوهشنامه علوم انسانی. 1385 [cited 2021October26];-(51 (ویژه نامه تاریخ)):205-221. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=65862IEEE : کپی

منصوربخت، ق.، 1385. بحران تغییرات ادواری در راهبردهای نوسازی در ایران (آسیب شناسی استراتژی های نوسازی در ایران دوره قاجاریه, از آغاز تا عصر ناصری). پژوهشنامه علوم انسانی, [online] -(51 (ویژه نامه تاریخ)), pp.205-221. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=65862. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 112 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی