برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
پاييز 1385 , دوره  8 , شماره  20 ; از صفحه 107 تا صفحه 124 .
 
عنوان مقاله: 

نقش پولس در شكل گيري آيين مسيحيت

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* دانشگاه علوم اسلامی رضوی
 
چکیده: 

مسايل جديد كلامي به سلسله مباحثي اطلاق مي شود كه كمتر در كلام سنتي مسلمانان مطرح بوده است و بيشتر تحت تاثير تحولات انديشه اي جهان مسيحيت به جهان اسلام سرايت كرده است. بخشي از اين مسايل نيز به طور طبيعي در پي پيروزي انقلاب اسلامي و تاسيس حكومت ديني و اسلامي در ايران و ضرورت تبيين انديشه اجتماعي و سياسي اسلام وارد محافل علمي شده است.
اين مقاله با نگاهي اجمالي به روند تثبيت تعاليم مسيحيت در پي آن است كه نشان دهد بخش عمده اي از شبهات كلامي و پاسخ هاي ارايه شده، ريشه در بنيان هاي فكري آيين مسيحيت كه در قرن نخست ميلادي توسط پولس پي ريزي و از سوي آباي كليسا تثبيت شده است، دارد از اين رو بسياري از شبهاتي كه در ميان مسلمانان به عنوان مسايل جديد كلامي شناخته مي شود همواره براي عالمان مسيحي چالش برانگيز بوده است. راندن دين از ساحت هاي مختلف حيات بشر و قدسيت زدايي از عالم و حتي از خود دين، چاره اي است كه جهان مدرن غرب در پاسخ به اين چالش ها ارايه كرده است شواهد تاريخي گواه بر اين است كه هم چالش ها و هم چاره جويي ها ريشه در الهيات و آييني دارد كه با انتساب به حضرت مسيح (ع)، توسط پولس بنيان نهاده شد.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

حیدری ابهری، د. (1385). نقش پولس در شکل گیری آیین مسیحیت. اندیشه دینی, 8(20), 107-124. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=64501Vancouver : کپی

حیدری ابهری داوود. نقش پولس در شکل گیری آیین مسیحیت. اندیشه دینی. 1385 [cited 2021October18];8(20):107-124. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=64501IEEE : کپی

حیدری ابهری، د.، 1385. نقش پولس در شکل گیری آیین مسیحیت. اندیشه دینی, [online] 8(20), pp.107-124. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=64501. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 540 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی