برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
زمستان 1385 , دوره  6 , شماره  23 ; از صفحه 321 تا صفحه 341 .
 
عنوان مقاله: 

اخلاق كار و عوامل موثر بر آن در كاركنان ادارات دولتي

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* دانشگاه تهران
 
چکیده: 

طرح مساله: در اين پژوهش ميزان اخلاق كار گروه هاي مختلف تحصيلي و افراد با درجه متفاوت شهروندي و كاركنان دولت كه از نظر سطح تحصيلات و ميزان شهروندي وضعيت بالاتري دارند بررسي شده است.
روش: اين مقاله حاصل يك مطالعه پيمايشي است. جامعه آماري در اين طرح عبارت از كليه كاركنان واحدهاي دولتي استان تهران است. براي نمونه گيري، در مرحله اول تعداد 60 اداره و در مرحله دوم به روش نمونه گيري تصادفي سيستماتيك تعداد ده نفر از ادارات منتخب، انتخاب شده اند.
يافته ها: ميزان اخلاق كار در سازمان هاي دولتي از حد متوسط بالاتر است و در سطح رضايت بخشي قرار دارد. اما نكته تامل بر انگيز، رابطه معكوس اخلاق كار با ميزان شهروندي و پايگاه اجتماعي و اقتصادي و مهم تر از همه با سطح تحصيلات اعضاي نمونه است.
نتايج: عواملي همچون بيگانگي اجتماعي و سياسي، انتظارات برآورده نشده انزواي فردي و كناره گيري از محيط اجتماعي و ارزش هاي جمعي، احساس بي عدالتي اجتماعي و سازماني و در نهايت عدم مشاركت سازماني و اجتماعي، پارامترهايي هستند كه اعضاي سازمان هاي دولتي را به ميزاني كه باسوادتر، شهروندتر و از نظر پايگاه اجتماعي بالاتر قرار مي گيرند، تهديد مي كند.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

معیدفر، س. (1385). اخلاق کار و عوامل موثر بر آن در کارکنان ادارات دولتی. رفاه اجتماعی, 6(23), 321-341. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=62401Vancouver : کپی

معیدفر سعید. اخلاق کار و عوامل موثر بر آن در کارکنان ادارات دولتی. رفاه اجتماعی. 1385 [cited 2021October18];6(23):321-341. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=62401IEEE : کپی

معیدفر، س.، 1385. اخلاق کار و عوامل موثر بر آن در کارکنان ادارات دولتی. رفاه اجتماعی, [online] 6(23), pp.321-341. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=62401. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 1142 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی