برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

تاثيرات ورزش حاد و مزمن بر يادگيري فضايي و حافظه در رات

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
 
چکیده: 

 مقدمه: مطالعات قبلي نشان داده اند که ورزش باعث بهبود يادگيري و حافظه مي شود. اين مطالعه با هدف تعيين اثرات دويدن به طور حاد و مزمن روي تردميل بر يادگيري فضايي و حافظه صورت گرفت.
روش ها: يادگيري فضايي و حافظه در طول 8 روز اندازه گيري شد. رات ها بدين شرح در چهار گروه جاي گرفتند: گروه کنترل
(C) (بدون ورزش)، گروه A (ورزش 30 روز قبل، و 8 روز طي انجام آزمون ماز آبي موريس)، گروه B (ورزش 30 روز قبل از آزمون ماز آبي موريس)، و گروه D (ورزش 8 روز طي آزمون ماز آبي موريس). زمان رسيدن به هر سکو (زمان تاخير) و طول مسير شنا براي ارزيابي يادگيري فضايي و حافظه مورد استفاده قرار گرفت.
نتايج: نتايج ما نشان داد که دويدن روي ترد ميل به طور معني داري باعث ارتقاي يادگيري فضايي و حافظه، و کاهش طول مسير و زمان تاخير در رسيدن به سکو مي شود. اين يافته ها حاکي از آن است که هم يادگيري فضايي و هم حافظه از طريق مواجه نمودن همزمان رات ها با ورزش به طور مزمن و حاد به طرز چشمگيري بهبود يافت و اين بهبود هنگامي که تنها يک حالت ورزش استفاده مي شود برجسته تر است.
نتيجه گيري: بهبود يادگيري فضايي و حافظه ممکن است از طريق فعال سازي مسيرهاي مولکولي خاصي صورت گيرد.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

مولودی، ر.، و علایی، ح.، و سرکاکی، ع. (1385). تاثیرات ورزش حاد و مزمن بر یادگیری فضایی و حافظه در رات. مجله دانشکده پزشکی اصفهان, 24(ضمیمه 82), 17-21. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=61143Vancouver : کپی

مولودی روح اله، علایی حجت اله، سرکاکی علیرضا. تاثیرات ورزش حاد و مزمن بر یادگیری فضایی و حافظه در رات. مجله دانشکده پزشکی اصفهان. 1385 [cited 2021June19];24(ضمیمه 82):17-21. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=61143IEEE : کپی

مولودی، ر.، علایی، ح.، سرکاکی، ع.، 1385. تاثیرات ورزش حاد و مزمن بر یادگیری فضایی و حافظه در رات. مجله دانشکده پزشکی اصفهان, [online] 24(ضمیمه 82), pp.17-21. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=61143. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 275 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی