برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
زمستان 1380 , دوره  - , شماره  43 ; از صفحه 93 تا صفحه 103 .
 
عنوان مقاله: 

ازدواج: مراحل و ويژگي هاي آن

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
 
چکیده: 

ازدواج يکي از مهمترين رويدادهايي است که تقريبا تمام ابعاد زندگي انسان را براي حدود نيم قرن تحت تاثير قرار مي دهد. مقاله حاضر به بحث راجع به ازدواج در دو بخش مي پردازد. بخش اول به مراحل ازدواج و ويژگي هاي آن اختصاص دارد. در اين بخش، مراحل ازدواج در سه دوره: قبل از انتخاب همسر، در آستانه انتخاب همسر، و پس از انتخاب همسر به بحث گذاشته مي شود و در هر مرحله به ويژگي ها و برخي از آسيب هاي احتمالي آن اشاره مي شود.
بخش دوم مقاله به سبک هاي ازدواج که عمدتا با مايه هاي عاطفي است و سبک هاي ازدواج بر اساس ساخت خانوادگي و سرانجام با توصيه هايي راجع به يک ازدواج سالم به پايان مي رسد.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

مهدوی هرسینی، س.، و بهاری، ف.، و پیکرستان، ع. (1380). ازدواج: مراحل و ویژگی های آن. طب و تزکیه, -(43), 93-103. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=55935Vancouver : کپی

مهدوی هرسینی سیداسماعیل، بهاری فرشاد، پیکرستان عباسعلی. ازدواج: مراحل و ویژگی های آن. طب و تزکیه. 1380 [cited 2021October28];-(43):93-103. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=55935IEEE : کپی

مهدوی هرسینی، س.، بهاری، ف.، پیکرستان، ع.، 1380. ازدواج: مراحل و ویژگی های آن. طب و تزکیه, [online] -(43), pp.93-103. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=55935. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 1121 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی