برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
1399 , دوره  5 , شماره  3 ; از صفحه 169 تا صفحه 179 .
 
عنوان مقاله: 

ممیزی میزان هدررفت انرژی از طریق جداره های خارجی ساختمان و تاثیر عایق حرارتی با شبیه سازی در نرم افزار دیزاین بیلدر ( نمونه موردی: ساختمان اداری در شهر تهران)

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* دانشگاه تهران
 
چکیده: 
صرفه جویی در مصرف انرژی و رسیدن به راهکارهای موثر برای صرفه جویی در انرژی، موضوعی است که در سالهای اخیر به یکی از مباحث مهم و قابل توجه تبدیل شده است. اهمیت این موضوع را می توان با توجه به نگرانی ها و توصیه های بسیار درباره کاهش مصرف آن، درک کرد. لذا در این مقاله یک ساختمان اداری 4 طبقه در شهر تهران به کمک نرم افزار دیزاین بیلدر شبیه سازی شد و مصرف بارهای سرمایش وگرمایش طی یک سال محاسبه گردید و پارامترهای تاثیرگذاری چون کاهش دمای طرح داخل از 24 درجه به 20 درجه، تغییر نوع پنجره از پنجره سه جداره به جای پنجره دو جداره و افزودن عایق حرارتی رول پشم سنگ به ضخامت 5 سانتیمتر، ضریب انتقال حرارتی 730 و چگالی 80 کیلوگرم بر مترمکعب بر روی دیوار جهت کاهش مصرف انرژی بررسی شد و از این میان کارآیی عایق حرارتی به صورت خاص مورد پژوهش قرار گرفت. سوال اصلی پژوهش عبارتست از اینکه دیوارهای خارجی ساختمان چه میزان در هدررفت انرژی موثر هستند؟ هدف از این پژوهش بررسی وضعیت جداره های خارجی یک ساختمان از نظر کارآیی عایق حرارتی در فصل زمستان در یک ساختمان اداری در اقلیم شهر تهران و در نتیجه بررسی نرم افزاری میزان اتلاف انرژی قبل از ساخت و اعمال آن در مراحل اجرای پروژه می باشد. این مقاله از طریق روش تحقیق همبستگی از نوع علّی-آزمایشی ابتدا در متغیرهای مورد نظر دخل و تصرف کرده و سپس به مشاهده تأثیرات آن در تغییرات متغیر وابسته می پردازد.
 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
  • ندارد
 
مقالات همایشی مرتبط: 
  • ندارد
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

صائبی صفا، ب.، و حیدری، ف.، و سلیمان پور، ن. (1399). ممیزی میزان هدررفت انرژی از طریق جداره های خارجی ساختمان و تاثیر عایق حرارتی با شبیه سازی در نرم افزار دیزاین بیلدر ( نمونه موردی: ساختمان اداری در شهر تهران). نخبگان علوم و مهندسی, 5(3 ), 169-179. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=536979Vancouver : کپی

صائبی صفا بهار، حیدری فاطمه، سلیمان پور نگار. ممیزی میزان هدررفت انرژی از طریق جداره های خارجی ساختمان و تاثیر عایق حرارتی با شبیه سازی در نرم افزار دیزاین بیلدر ( نمونه موردی: ساختمان اداری در شهر تهران). نخبگان علوم و مهندسی. 1399 [cited 2021August04];5(3 ):169-179. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=536979IEEE : کپی

صائبی صفا، ب.، حیدری، ف.، سلیمان پور، ن.، 1399. ممیزی میزان هدررفت انرژی از طریق جداره های خارجی ساختمان و تاثیر عایق حرارتی با شبیه سازی در نرم افزار دیزاین بیلدر ( نمونه موردی: ساختمان اداری در شهر تهران). نخبگان علوم و مهندسی, [online] 5(3 ), pp.169-179. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=536979. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 145 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی