برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

تشخيص شما چيست؟

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* تهران، میدان وحدت اسلامی، بیمارستان رازی
 
چکیده: 

معرفي بيمار: مرد 23 ساله اي است که از دوران کودکي دچار ضايعه هاي ماکولر قرمز رنگ در ناحيه پاها شده و ضايعه هاي مزبور به تدريج پاپولر و سپس تيره شده است. بعد از چند سال در ناحيه دست ها نيز ضايعه هاي مشابه ايجاد شده است. ضايعه هاي مزبور خود به خود ايجاد شده و قبل از ايجاد آن ها سابقه تروما يا آسيب هاي مکانيکي، شيميايي و حرارتي ذکر نمي شود. سابقه خانوادگي از نظر ضايعه هاي مشابه يا بيماري هاي پوستي ديگر، منفي است. طي اين مدت ضايعه ها بهبود خود به خودي نداشته اند و تعداد آن ها به تدريج زياد شده است. در معاينه، روي انگشتان دست و پا پاپول هاي قرمز – آبي و گاهي كراتوتيك وجود دارد. ضايعه هاي مزبور بدون درد هستند و اندازه آن ها بين 3 تا 10 ميلي متر، متفاوت است. ضايعه ها با فشار از بين نمي روند ولي با دياسکوپي تا حدي کم رنگ تر مي شوند.
معاينه عمومي شامل معاينه چشم و معاينه عصبي، قلبي – عروقي و شنوايي بيمار، طبيعي است و در ساير نقاط ضايعه ها پوستي مشابه وجود ندارد.
بررسي هاي آزمايشگاهي روتين شامل  Diff،CBC ، تست هاي کبدي، کليوي و آناليز ادرار همگي طبيعي هستند. از ضايعه هاي انگشت پاي بيمار، نمونه برداري به عمل آمد

 
کلید واژه: 


 
موضوعات مرتبط: 
-
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

  بازدید یکساله 172
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی