برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

بررسی پایداری شیروانی سنگی تحت اثر ناهمسانگردی ساختاری و فشار آب حفره ای به روش المان مجزا (مطالعه موردی)بررسی پایداری شیروانی سنگی تحت اثر ناهمسانگردی ساختاری و فشار آب حفره ای به روش المان مجزا (مطالعه موردی)

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* گروه مهندسی عمران، دانشگاه آزاد تهران شرق، تهران، ایران
 
چکیده: 
امروزه با افزایش جمعیت و کمبود شدید فضا برای احداث ساختمان ها و معابر از جمله راه ها در مجاورت یکدیگر، ترجیح عمومی به سمت ساخت ساختمان هایی است که احداث آن ها با گودبرداری های عمیق و نیمه عمیق همراه است، ولی تغییر مصالح یک شیروانی از خاک به سنگ، شرایط پایداری و تحلیل آن را به صورت بارزی تحت اثر قرار می دهد. در یک شیروانی سنگی، سطوح ضعیفی وجود دارند که جهت داری و چگالی آن ها الگوهای متنوعی از ریزش را تشکیل می دهند. در این تحقیق، به بررسی و تحلیل پایداری استاتیکی و دینامیکی دیواره ی سنگی ناشی از گودبرداری به عمق 15 متر در لایه سنگی شیل واقع در شهرک شهید کشوری-اصفهان با در نظر گرفتن اثرات ناهمسانگردی ساختاری ناشی از حضور بلوک ها و درزه های سنگی و فشار آب حفره ای و همچنین بررسی جوانب این ناپایداری ها پرداخته شده است. چالش اساسی موجود در این نوع شیروانی ها، حضور مصالح سنگی و روی دادن ریزش های بلوکی همزمان با تراوش آب از میان درزه ها است. برداشت اطلاعات از طریق روش خط برداشت و تحلیل های آماری در نرم افزار DIPS انجام گردیده و در نهایت تحلیل استاتیکی، دینامیکی و هیدرواستاتیکی با استفاده از نرم افزارUDEC صورت پذیرفته است. نتایج نشان می دهند که دیواره مورد مطالعه در حالت استاتیکی و دینامیکی پایدار، ولی با اعمال جریان هیدرولیکی دچار ناپایداری شده است.
 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
مقالات بین المللی مرتبط: 
  • No item.
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

نادی، ب.، و توسلی، ا.، و عساکره، ع.، و تدین، ع. (1398). بررسی پایداری شیروانی سنگی تحت اثر ناهمسانگردی ساختاری و فشار آب حفره ای به روش المان مجزا (مطالعه موردی)بررسی پایداری شیروانی سنگی تحت اثر ناهمسانگردی ساختاری و فشار آب حفره ای به روش المان مجزا (مطالعه موردی). پژوهشنامه حمل و نقل, 16(3 (پیاپی 60) ), 11-32. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=509970Vancouver : کپی

نادی بهرام، توسلی امید، عساکره عادل، تدین علی. بررسی پایداری شیروانی سنگی تحت اثر ناهمسانگردی ساختاری و فشار آب حفره ای به روش المان مجزا (مطالعه موردی)بررسی پایداری شیروانی سنگی تحت اثر ناهمسانگردی ساختاری و فشار آب حفره ای به روش المان مجزا (مطالعه موردی). پژوهشنامه حمل و نقل. 1398 [cited 2022January20];16(3 (پیاپی 60) ):11-32. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=509970IEEE : کپی

نادی، ب.، توسلی، ا.، عساکره، ع.، تدین، ع.، 1398. بررسی پایداری شیروانی سنگی تحت اثر ناهمسانگردی ساختاری و فشار آب حفره ای به روش المان مجزا (مطالعه موردی)بررسی پایداری شیروانی سنگی تحت اثر ناهمسانگردی ساختاری و فشار آب حفره ای به روش المان مجزا (مطالعه موردی). پژوهشنامه حمل و نقل, [online] 16(3 (پیاپی 60) ), pp.11-32. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=509970. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 115 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی