برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

نقطه ثابت دوتايي در فضاهاي متريک مخروطي مرتب و کاربرد آن در معادلات انتگرال

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
*
 
چکیده: 
در اين مقاله ابتدا به اثبات برخي از قضاياي نقطه ثابت دوتايي در فضاهاي متريک مخروطي مرتب جزئي بر نگاشت هايي که داراي خاصيت يکنواي آميخته هستند پرداخته و سپس يکتايي اين نقاط ثابت دوتايي را تحت شرايطي اثبات مي نماييم. در قضاياي مذکور فضاهاي متريک مخروطي مرتب، لزوماً نرمال نيستند؛ و در پايان به بيان کاربردي از نتايج اصلي در معادله انتگرال مي پردازيم. با وجود آنکه دوو در مقاله [W. S. Du, A note on cone metric fixed point theory and its equivalence, Nonlinear Analysis, 72(2010) 2259-2261. ] نشان داد که نتايج نقطه ثابت در فضاهاي متريک مخروطي داراي خاصيت انقباض خطي در فضاهاي متريک برقرار است، اما دوو در مقاله [W. S. Du, New cone fixed point theorems for nonlinear multivalued maps with their applications, Applied Mathematic Letters, 24(2011)172-178] و همچنين جانکوويچ و همکاران در مقاله [S. Jankovic, Z. Kadelburg, S. Radenovic, On cone metric spaces: A survey, Nonlinear Analysis, 74(2011) 2591-2601. ] ثابت کردند که هرگاه فضاهاي متريک مخروطي غيرنرمال باشند، قضاياي فضاي متريک ممکن است برقرار نباشند. نتايج اين مقاله به اين دسته از فضاها اختصاص دارد.
 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

قدس، س.، و اسحاقی گرجی، م. (1398). نقطه ثابت دوتایی در فضاهای متریک مخروطی مرتب و کاربرد آن در معادلات انتگرال. پژوهش های نوین در ریاضی (علوم پایه دانشگاه آزاد اسلامی), 5(17 ), 145-155. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=485970



Vancouver : کپی

قدس سمانه، اسحاقی گرجی مجید. نقطه ثابت دوتایی در فضاهای متریک مخروطی مرتب و کاربرد آن در معادلات انتگرال. پژوهش های نوین در ریاضی (علوم پایه دانشگاه آزاد اسلامی). 1398 [cited 2021October19];5(17 ):145-155. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=485970



IEEE : کپی

قدس، س.، اسحاقی گرجی، م.، 1398. نقطه ثابت دوتایی در فضاهای متریک مخروطی مرتب و کاربرد آن در معادلات انتگرال. پژوهش های نوین در ریاضی (علوم پایه دانشگاه آزاد اسلامی), [online] 5(17 ), pp.145-155. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=485970.



 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 45 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی