برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
زمستان 1397 , دوره  15 , شماره  57 ; از صفحه 77 تا صفحه 84 .
 
عنوان مقاله: 

شناسايي و تحليل اصلي ترين مؤلفه هاي راهبردي تأثيرگذار در عدم موفقيت شرکت هاي دانش بنيان در ايران (مطالعه موردي: پارک علم و فناوري کرمانشاه)

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* دانشگاه آزاد کرج، ایران
 
چکیده: 
کشور ايران در تلاش است تا از اقتصاد نفتي فاصله گرفته و به اقتصاد دانش بنيان ورود کند. مکانيزم دولت براي توسعه اقتصاد دانش بنيان فعال کردن پارک هاي علم و فناوري و مراکز رشد بود، دولت با راه اندازي پارک هاي علم و فناوري سعي کرد تا دانشگاه را به صنعت نزديک کند و با حمايت از واحدهاي فناور نوپا، فناوري هاي جديد را در جامعه رشد دهد. هم اکنون بسياري از شرکت هاي نوپا توانسته اند مراحل مختلف رشد را طي کنند و به توليد محصول و خدمات پيشرفته بپردازند. اما در اين بين با يک چالش راهبردي مواجه شده اند. اين چالش همانا مشکل شرکت ها در زمينه فروش کالا و خدمات دانش بنيان است. اين پژوهش بر آن است که عوامل چهارگانه اي بيش ترين تأثير را در ناتواني و شکست شرکت ها در زمينه فروش، مبادله و تجاري سازي فناوري خود داشته اند. در اين پژوهش اين چالش ها مورد بحث و بررسي قرار گرفته اند و طي يک تحقيق ميداني به آزمون گذارده شده اند. نتايج نشان داد که عدم موفقيت فن بازار، عدم دخالت دولت در فرايند تسهيل در مبادله فناوري، فقدان برند و بي اعتمادي صنايع، ارگان هاي دولتي و بازار به محصولات دانش بنيان بر عدم موفقيت شرکت هاي دانش بنيان در زمينه مبادله و تجاري سازي فناوري تأثيرگذار است.
 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

غلامی، د.، و رمضانی، ع. (1397). شناسایی و تحلیل اصلی ترین مؤلفه های راهبردی تأثیرگذار در عدم موفقیت شرکت های دانش بنیان در ایران (مطالعه موردی: پارک علم و فناوری کرمانشاه). رشد فناوری, 15(57 ), 77-84. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=473630Vancouver : کپی

غلامی دنیا، رمضانی علی. شناسایی و تحلیل اصلی ترین مؤلفه های راهبردی تأثیرگذار در عدم موفقیت شرکت های دانش بنیان در ایران (مطالعه موردی: پارک علم و فناوری کرمانشاه). رشد فناوری. 1397 [cited 2021August04];15(57 ):77-84. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=473630IEEE : کپی

غلامی، د.، رمضانی، ع.، 1397. شناسایی و تحلیل اصلی ترین مؤلفه های راهبردی تأثیرگذار در عدم موفقیت شرکت های دانش بنیان در ایران (مطالعه موردی: پارک علم و فناوری کرمانشاه). رشد فناوری, [online] 15(57 ), pp.77-84. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=473630. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 54 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی