برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

استفاده از آب هاي نامتعارف (باران) در توليد تخته فيبر با دانسيته متوسط با استفاده از چسب اوره فرمالدهيد (مطالعه موردي شرکت آرين سينا)

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* کارخانه شرکت آرین سینا، ایران
 
چکیده: 
با رشد و توسعه جوامع پيشرفته و نيل به سمت صنعتي شدن کشورها، استفاده از آب يکي از دغدغه هاي بزرگ محسوب مي شود. مصرف مطلوب و بهينه از منابع آبي، از جايگاه ويژه و قابل توجهي برخوردار است که نتيجه آن اهميت استفاده از آب باران به عنوان منبعي قابل اطمينان جهت تأمين آب مصرفي مي باشد. از اين رو هدف از اين پژوهش استفاده از آب باران در ترکيب چسب اوره فرمالدئيد به منظور تنظيم غلظت نهايي چسب بوده است. بدين منظور براي جلوگيري از آسيب رسيدن به تجهيزات آب باران از طريق کانال هاي احداث شده در کاخانه آرين سينا به سيستم تصفيه خانه انتقال داده شد. سپس به وسيله تجهيزات موجود در کارخانه مذکور تصفيه گرديد. نتايج حاصل از طيف هاي FT_IR بدست آمده از نمونه هاي چسب ترکيب شده با آب باران و آب معمولي نشان داد که آب باران باعث افزايش تعداد پيوند هاي هيدروژني در چسب مي شود. اما بر اساس آزمون t، اختلاف بين ويژگي هاي چسب و مقاومت هاي مکانيکي و خواص فيزيکي استفاده از آب باران نسبت به آب معمولي معني دار نبوده است. به-طوريکه چسب ترکيب شده با آب باران هيچ گونه اثر منفي بر روي ويژگي هاي چسب نمي گذارد. از اين رو پس از انجام تحقيقات، کارخانه آرين سينا با توجه به محدوديت ها و کمبود منابع اوليه کشور با استفاده از آب باران روزانه 14000 ليتر در مصرف آب صرفه جويي داشته است.
 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

معظمی، و.، و افسونی، ف. (1397). استفاده از آب های نامتعارف (باران) در تولید تخته فیبر با دانسیته متوسط با استفاده از چسب اوره فرمالدهید (مطالعه موردی شرکت آرین سینا). تحقیقات علوم چوب و کاغذ ایران, 33(2 (پیاپی 63) ), 270-279. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=473550Vancouver : کپی

معظمی وحید، افسونی فاطمه. استفاده از آب های نامتعارف (باران) در تولید تخته فیبر با دانسیته متوسط با استفاده از چسب اوره فرمالدهید (مطالعه موردی شرکت آرین سینا). تحقیقات علوم چوب و کاغذ ایران. 1397 [cited 2021November29];33(2 (پیاپی 63) ):270-279. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=473550IEEE : کپی

معظمی، و.، افسونی، ف.، 1397. استفاده از آب های نامتعارف (باران) در تولید تخته فیبر با دانسیته متوسط با استفاده از چسب اوره فرمالدهید (مطالعه موردی شرکت آرین سینا). تحقیقات علوم چوب و کاغذ ایران, [online] 33(2 (پیاپی 63) ), pp.270-279. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=473550. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 56 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی