برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

ارگونومي

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* دانشکده معماری و شهرسازی، دانشگاه شهید بهشتی
 
چکیده: 
پيشرفت هر جامعه ارتباط مستقيم با فعاليت اعضاي آن دارد. هر چه افراد تشكيل دهنده جامعه فعال تر باشند جامعه اي پيشرفته تر خواهند داشت. هرگاه جامعه بتواند از نيروي بالقوه همه افراد جامعه بهره گيرد، بي شك به بارورتر شدن خود ياري داده است. جوامع مختلف بشري، زنان و مردان در سنين مختلف اعم از سالم و معلول را در بر مي گيرد. "كار جوهر آدميزاد است" جمله اي است كه بارها شنيده شده است و ليكن تاثير آن بر روح و جسم انسان كاملا محسوس نيست. هرگاه عده اي از افراد جامعه به دلايلي از جمله معلوليت نتوانند با اشتغال خود، جامعه را ياري دهند و در نتيجه جامعه در كمك رساندن به آنان اجبار داشته باشد، در آن زمان نه تنها جامعه از نيروي كار آن ها بي بهره مانده است، خود آنان نيز به سربار جامعه تبديل شده اند. در اين نوشتار تلاش شده است تا ضمن معرفي انواع معلوليت، روش هاي مختلف متناسب سازي مشاغل براي معلولين را با استفاده از علم ارگونومي مورد بررسي قرار دهد. و در نهايت انواع مشاغل پيشنهادي براي اين گروه را ارايه نمايد. با اين اميد كه بتوان نيروهاي بالقوه موجود را فعالانه به حركت واداشت.
 
کلید واژه: 


 
موضوعات مرتبط: 
-
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
مقالات بین المللی مرتبط: 
  • No item.
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

قائم، گ. (1380). ارگونومی. صفه, 11(33), 58-69. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=47104Vancouver : کپی

قائم گیسو. ارگونومی. صفه. 1380 [cited 2022January23];11(33):58-69. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=47104IEEE : کپی

قائم، گ.، 1380. ارگونومی. صفه, [online] 11(33), pp.58-69. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=47104. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 316 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی