برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
پاییز 1384 , دوره  - , شماره  11 ; از صفحه 187 تا صفحه 212 .
 
عنوان مقاله: 

نقد محتوايي حديث از ديدگاه علامه طباطبايي

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* دانشگاه آزاد اسلامی، واحد نجف آباد
 
چکیده: 

حديث رکن دوم تشريع و قانونگذاري در اسلام است و به همين جهت از اهميت و جايگاه برجستهاي نزد مسلمانان برخوردار است. از صدر اسلام تاکنون، مسلمانان توجه ويژه اي به اين منبع مهم تشريع داشتند و از جوانب گوناگون به بحث و بررسي پيرامون آن پرداختند. يکي از مهم ترين بخش هاي اين بررسي، بحث نقد حديث است که شامل دو بخش مهم نقد سند و نقد متن حديث مي شود.
آنچه در مقال کنوني مد نظر است، بررسي شيوه هاي نقد حديث و ارايه نمونه هايي از آن در تفسير گرانسنگ الميزان است که به نظر مي رسد مرحوم علامه طباطبايي در الميزان و در خلال مباحث تفسيري و قرآني خويش، يک دوره نسبتا جامع حديث پژوهي، به ويژه از بعد نقد حديث به ارمغان نهاده است. اميد است آنچه تقديم مي شود بيان کننده ديدگاه واقعي آن مرحوم در الميزان باشد.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

عاشوری تلوکی، ن. (1384). نقد محتوایی حدیث از دیدگاه علامه طباطبایی. پژوهش دینی, -(11), 187-212. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=46089Vancouver : کپی

عاشوری تلوکی نادعلی. نقد محتوایی حدیث از دیدگاه علامه طباطبایی. پژوهش دینی. 1384 [cited 2021October20];-(11):187-212. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=46089IEEE : کپی

عاشوری تلوکی، ن.، 1384. نقد محتوایی حدیث از دیدگاه علامه طباطبایی. پژوهش دینی, [online] -(11), pp.187-212. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=46089. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 153 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی