برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

قوز قرنيه و نقش كار گذاري قطعات حلقوي در استروماي قرنيه مبتلايان به اين بيماري

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* تهران، سه راه ضرابخانه، مرکز چشم پزشکی نگاه
 
چکیده: 

در قوز قرنيه، قسمت مركزي با فرامركزي قرنيه دچار نازك شدگي تدريجي پيش رونده و برآمدگي مي گردد به طوري كه قرنيه به شكل مخروطي در مي آيد.
علل كاهش ديد در قوز قرنيه عبارتند از:
 آستيگماتيسم قرنيه اي نامنظم
 نزديك بيني: در محلي از قرنيه كه دچار برآمدگي و نازك شده است، قطر قدامي - خلفي چشم افزايش مي يابد و بيمار متناسب با ميزان اين برآمدگي و افزايش قطر قدامي - خلفي، نزديك بين مي گردد.
 اسكارهاي كوچك لكه مانند ناشي از پارگي هاي كوچك در لايه بومن.
پارگي غشاي دسمه در قرنيه نازك شده و ادم قرنيه ناشي از آن (هيدروپس حاد قرنيه). در صورتي كه اسكار باقي مانده از هيدروپس حاد قرنيه وسيع باشد و جلوي محور ديد بيمار را بگيرد، موجب كاهش ديد بيمار خواهد شد. اسكارهاي فرامركزي باقي مانده از هيدروپس حاد قرنيه كه جلوي محور ديد بيمار را نمي گيرند، در اغلب موارد به دليل اعمال اثر مسطح سازي بر روي قرنيه، موجب بهبود ديد بيمار نسبت به قبل از بروز هيدروپس حاد قرنيه مي شوند.
 منطبق شدن ناحيه ترنزيشن مخروط قرنيه با محور ديد بيمار ...

 
کلید واژه: 


 
موضوعات مرتبط: 
-
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
Cite:
APA : کپی

هاشمی، ح.، و بلالی، س. (1383). قوز قرنیه و نقش کار گذاری قطعات حلقوی در استرومای قرنیه مبتلایان به این بیماری. بینا, 9(4 (ضمیمه)), 40-47. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=43222Vancouver : کپی

هاشمی حسن، بلالی سیامک. قوز قرنیه و نقش کار گذاری قطعات حلقوی در استرومای قرنیه مبتلایان به این بیماری. بینا. 1383 [cited 2021April22];9(4 (ضمیمه)):40-47. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=43222IEEE : کپی

هاشمی، ح.، بلالی، س.، 1383. قوز قرنیه و نقش کار گذاری قطعات حلقوی در استرومای قرنیه مبتلایان به این بیماری. بینا, [online] 9(4 (ضمیمه)), pp.40-47. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=43222. 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

 
بازدید یکساله 67 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی