برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

كودكان خياباني ايران و رويكردهاي دولتي

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* دانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی
 
چکیده: 

طرح بحث: حضور کودکان درخيابان و ظهور پديده کودکان خياباني در بسياري از کشورهاي جهان به ويژه در کشورهاي در حال توسعه، من جمله ايران، امروزه بخشي از معضلات و مشکلات جدي اين جوامع را تشکيل مي دهند.
روش تحقيق: در اين مقاله تلاش شده است تا ضمن مروري بر مفاهيم و رويکردهاي بين المللي، برنامه هاي دولتي ارايه شده در سيستم دولتي براي کودکان خياباني مورد بررسي قرار گرفته و ارزشيابي مشخصي از سياست هاي رسمي درخصوص کودکان خياباني به عمل آيد.
يافته ها: يافته هاي اين بررسي از يک سو نشان از گرايش به تغيير در سياست هاي دولتي در خصوص کودکان خياباني، از جمع آوري به سوي جذب کودکان به مراکز و تفکيک کودکان کار خياباني از کودکان خيابان داشته، و از سوي ديگر حکايت از عدم توجه به علل زمينه اي، ادامه فعاليت سيستم جمع آوري، ضعف سيستم دولتي در جلب اعتماد کودکان براي جذب به مراکز، ضعف در ارايه خدمات به کودکان کار خياباني و پيگيري وضعيت کودکان پس از ترخيص از مراکز دارد.
نتيجه: کاهش مشکل کودکان خياباني نيازمند برنامه هاي معطوف به کاهش علل موجد اين پديده، ارزيابي برنامه هاي موجود و ارتقاي آنهاست.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
 
استنادات: 
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

وامقی، م. (1384). کودکان خیابانی ایران و رویکردهای دولتی. رفاه اجتماعی, 5(19 (مسایل کودکان و نوجوانان ایران)), 175-204. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=41361Vancouver : کپی

وامقی مروئه. کودکان خیابانی ایران و رویکردهای دولتی. رفاه اجتماعی. 1384 [cited 2021July24];5(19 (مسایل کودکان و نوجوانان ایران)):175-204. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=41361IEEE : کپی

وامقی، م.، 1384. کودکان خیابانی ایران و رویکردهای دولتی. رفاه اجتماعی, [online] 5(19 (مسایل کودکان و نوجوانان ایران)), pp.175-204. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=41361. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 614 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی