4 SID.ir | بررسي ميزان يد در نمك هاي يددار توزيع شده در استان سمنان در پاييز 1383
برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
عنوان مقاله: 

بررسي ميزان يد در نمك هاي يددار توزيع شده در استان سمنان در پاييز 1383

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* دانشگاه علوم پزشکی سمنان، دانشکده بهداشت دامغان
 
چکیده: 

سابقه و هدف: تاكنون كمبود هيچ ماده مغذي را در جهان مانند يد فاجعه آميز نخوانده اند و ابعاد كمبود هيچ ماده مغذي به اندازه يد مورد بررسي و تجزيه و تحليل قرار نگرفته است. نقش موثر يد در ساختن هورمون هاي غده تيروييد و تاثير هورمون هاي فوق در اعمال حياتي انسان در دوران جنيني، كودكي و بلوغ، دليل عمده اهميت يد است. هدف ما از اين تحقيق بررسي ميزان يد در نمك هاي يددار توزيع شده در استان سمنان در پاييز 1383 و مقايسه آن با استاندارد و ارايه پيشنهادات و راه حل هاي لازم براي رفع مشكل احتمالي بوده است.
مواد و روش ها: به منظور نمونه گيري از نمک هاي يددار، به كليه تعاوني هاي مصرف و عمده فروشي هاي شهرستان هاي استان سمنان مراجعه و در هر مركز، سه بسته از هر نوع نمك را به صورت تصادفي انتخاب نموديم. به منظور اطمينان از تهيه نمونه از كليه نمك هاي يددار توزيع شده، به تعدادي از خواربار فروشي هاي سطح شهرها نيز مراجعه شد. نمونه برداري ها در سه ماه فصل پاييز و هر ماه دو بار (نيمه اول و دوم هر ماه) صورت گرفت. نمونه ها در آزمايشگاه شيميايي دانشكده بهداشت دامغان مورد آزمايش قرار گرفتند. براي اندازه گيري يد در نمونه هاي يددار از روش تيتراسيون كه روش توصيه شده از سوي فارماكوپه بريتانيا مي باشد استفاده گرديد.
يافته ها: از 16 نوع نمك يددار توزيع شده در استان سمنان در هنگام پژوهش، ميانگين يد 31.2 درصد از نمک هاي يددار، خارج از محدوده قابل قبول (
ppm 50-30) بود كه 12.5 درصد از حداقل مقدار يد قابل قبول (۳۰ppm) كم تر و 18.7 درصد از حداكثر مقدار يد قابل قبول (ppm 50) بيش تر يد داشتند.
نتيجه گيري: يافته هاي حاصل از اين پژوهش نشان مي دهد، هيچ يك از نمك هاي يددار توزيع شده در استان سمنان هنگام پژوهش استاندارد
ppm 40 را رعايت نكرده و 31.2 درصد از نمك هاي يددار توزيع شده خارج از محدوده قابل قبول ppm 50-30 بودند. لذا با توجه به اهميت اين ريزمغذي در سلامت انسان و نقش بسيار با ارزش آن در اعمال حياتي بدن در دوران مختلف، كنترل لازم براي يددار نمودن نمك ها در حد استاندارد و محدوده قابل قبول براي تمامي كارخانجات توليد كننده نمک هاي يددار و لزوم نظارت دقيق و مستمر بر اين كارخانجات و نيز نمونه برداري مستمر از نمک هاي يددار توزيع شده در بازار فروش و وضع و اجراي قوانين و مقررات لازم براي جلوگيري از تخلفات توصيه مي گردد.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
ارجاعات: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

  چکیده انگلیسی بازدید یکساله 251
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی