برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
پاییز 1384 , دوره  5 , شماره  1 ; از صفحه 83 تا صفحه 87 .
 
عنوان مقاله: 

گزارش يك مورد سيرنومليا در نوزاد مادر ديابتي

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* بیمارستان کودکان آیت‌ا … مدنی، دانشگاه علوم پزشکی لرستان- خرم آباد، خیر آباد، بیمارستان آیت‌ا … مدنی
 
چکیده: 

سيرنومليا  (Sirenomelia)  يك آنومالي بسيار نادر با شيوع 1 در صد هزار تولد است كه نوزاد با پاهاي به هم چسبيده متولد شده و در اغلب موارد چند ساعت بيشتر زنده نمي‌ماند.
علت بروز سيرنومليا ناشناخته است . ديابت مادر در دوران بارداري و تماس جنين با عوامل تراتوژن را به عنوان علل احتمالي مطرح كرده اند. در اين گزارش نوزاد يك روزه متولد از مادر مبتلا به ديابت، فرزند اول خانواده، با اندام تحتاني منفرد در شهرستان خرم آباد متولد شد و بدليل آنومالي هاي متعدد چند روز پس از تولد فوت نمود .

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
-
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
Cite:
APA : کپی

طایی، ن.، و طرهانی، ف.، و مهرزادصفدری، ع. (1384). گزارش یک مورد سیرنوملیا در نوزاد مادر دیابتی. مجله دیابت و متابولیسم ایران (مجله دیابت و لیپید ایران), 5(1), 83-87. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=38893Vancouver : کپی

طایی نادره، طرهانی فریبا، مهرزادصفدری علی. گزارش یک مورد سیرنوملیا در نوزاد مادر دیابتی. مجله دیابت و متابولیسم ایران (مجله دیابت و لیپید ایران). 1384 [cited 2021April20];5(1):83-87. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=38893IEEE : کپی

طایی، ن.، طرهانی، ف.، مهرزادصفدری، ع.، 1384. گزارش یک مورد سیرنوملیا در نوزاد مادر دیابتی. مجله دیابت و متابولیسم ایران (مجله دیابت و لیپید ایران), [online] 5(1), pp.83-87. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=38893. 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 69 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی