برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
پاييز 1397 , دوره  27 , شماره  3 ; از صفحه 179 تا صفحه 189 .
 
عنوان مقاله: 

حرکت به سوي نسل سوم دانشگاه هاي علوم پزشکي، راهبردي براي اقتصاد دانش بنيان

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* دانشگاه آزاد اسلامی، واحد تهران غرب
 
چکیده: 

زمينه و هدف: کارآفريني به طور قابل توجهي در دهه گذشته رشد چشمگيري داشته و راه هاي جديدي براي اقتصاد نوظهور نشان داده شده است. با اين توسعه، آموزش کارآفريني ضروري شده است. جامعه به دنبال يک راهنما براي ايجاد فرصت هاي جديد کسب و کار است و به نوآوري به روش هاي مختلف کمک مي کند.
روش بررسي: در اين پژوهش که از روش تحليلي و توصيفي استفاده شده است، به منظور درک مفاهيم دانشگاه نسل سوم، کارآفريني، اقتصاد دانش بنيان، به پيشينه موضوع به صورت مطالعه کتابخانه اي و اسنادي پرداخته شده است. جهت تشريح تاثير دانشگاه بر اقتصاد و ساختارهاي لازم براي حرکت به سوي دانشگاه هاي نسل سوم، سوابق موجود از طريق جستجو در سايت هاي معتبر اينترنتي و مطالعه جديدترين مقالات و مستندات مرتبط بررسي شده است.
نتيجه گيري: نقش ماموريت سوم دانشگاه ها به بستر ساختاري و ملي بستگي دارد. اگر دانشگاه بخواهد ايده هاي کارآفريني را ارتقا بخشد، شناسايي موانع سازماني ضروري است. آنها نيازمند به وجود انبوهي از مدل هاي کارآفريني به عنوان الگو براي اجراي کارآفريني هستند. مهم است که انتظارات صنعت، دولت و دانشگاه و نقش آنها درک شود. هيچ روش منحصر به فرد و بهترين مسير جهت کمک به توسعه اقتصادي وجود ندارد و رويکردهاي مطلوب به شرايط وابسته است. نسخه اصلاح شده مدل سه گانه از دانشگاه - صنعت - دولت مي تواند عملکرد دانشگاه ها در اقتصاد را بهبود بخشد
.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
ارجاعات: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

  چکیده انگلیسی بازدید یکساله 295
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی