برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
پاييز 1394 , دوره  13 , شماره  3 ; از صفحه 945 تا صفحه 972 .
 
عنوان مقاله: 

بررسي تاثير پرداخت هاي مبتني بر عملکرد فردي و گروهي و تفاوت پرداخت بر عملکرد با روش مدل سازي خطي سلسله مراتبي (HLM) (مورد مطالعه: بانک ملت)

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* دانشگاه تهران، ایران
 
چکیده: 

امروزه سازمان ها ساختار هاي جبران خدمات خود را تغيير داده، و نقش و جايگاه پرداخت مبتني بر عملکرد در سبد پرداخت ها افزايش يافته است. پرداخت هاي عملکردي نيز در سطوح مختلف سازمان به طور مختلفي وجود دارد. تحقيقات مختلف نشان داده است در سازمان هاي با عملکرد بالا پرداخت مبتني بر عملکرد نقش اصلي دارد. از طرفي، يکي ديگر از متغيرهاي مهم در طراحي نظام جبران خدمات تعيين تفاوت يا پراکندگي پرداخت است. با به کارگيري رويکرد مدل سازي خطي سلسله مراتبي (HLM) و با بهره گيري از داده هاي واقعي حقوق ودستمزد و عملکرد 1042 نفر از کارکنان بانک ملت، نشان داده شد پرداخت عملکردي و تفاوت پرداختي بر عملکرد اثرگذار است و تفاوت پرداخت نقش تعديل کننده در روابط بين پرداخت مبتني بر عملکرد و عملکرد فردي ايفا مي کند. همچنين، نتايج حاکي از آن بوده است که پرداخت عملکردي فردي و تفاوت پرداخت نقشي مهم تر نسبت به پرداخت عملکردي گروهي در اثرگذاري بر عملکرد دارند.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
Cite:
APA : کپی

نظری، م.، و دیواندری، ع.، و رایج، ح. (1394). بررسی تاثیر پرداخت های مبتنی بر عملکرد فردی و گروهی و تفاوت پرداخت بر عملکرد با روش مدل سازی خطی سلسله مراتبی (HLM) (مورد مطالعه: بانک ملت). مدیریت فرهنگ سازمانی, 13(3 ), 945-972. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=356550Vancouver : کپی

نظری محسن، دیواندری علی، رایج حمزه. بررسی تاثیر پرداخت های مبتنی بر عملکرد فردی و گروهی و تفاوت پرداخت بر عملکرد با روش مدل سازی خطی سلسله مراتبی (HLM) (مورد مطالعه: بانک ملت). مدیریت فرهنگ سازمانی. 1394 [cited 2021April18];13(3 ):945-972. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=356550IEEE : کپی

نظری، م.، دیواندری، ع.، رایج، ح.، 1394. بررسی تاثیر پرداخت های مبتنی بر عملکرد فردی و گروهی و تفاوت پرداخت بر عملکرد با روش مدل سازی خطی سلسله مراتبی (HLM) (مورد مطالعه: بانک ملت). مدیریت فرهنگ سازمانی, [online] 13(3 ), pp.945-972. Available at: <https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=356550>. 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 412 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی