برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
تابستان 1397 , دوره  11 , شماره  2 ; از صفحه 215 تا صفحه 224 .
 
عنوان مقاله: 

بررسي غلظت سرب و کادميوم در ماهي قزل آلاي رنگين کمان (Oncorhynchus mykiss) و ارزيابي خطر مصرف آن

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* گروه محیط زیست، دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست، دانشگاه کردستان، سنندج، ایران
 
چکیده: 

زمينه و هدف: فلزات سنگين به عنوان يکي از گروه هاي اصلي آلاينده هاي محيط هاي آبي موجب ايجاد مسموميت و نگراني در مصرف ماهي شده اند. از اين رو پژوهش حاضر با هدف بررسي غلظت هاي سرب و کادميوم در اندام هاي کبد و عضله، همچنين ارتباط آن با وزن و طول چنگالي ماهي قزل آلاي رنگين کمان (Oncorhynchus mykiss) و ارزيابي خطر مصرف غذايي آن انجام شد.
روش بررسي: 30 قطعه قزل آلاي رنگين کمان از يک حوضچه پرورش ماهي، واقع در شهرستان سنندج برداشت شد. پس از آماده سازي نمونه ها به روش هضم اسيدي، غلظت هاي فلزات سرب و کادميوم با استفاده از دستگاه جذب اتمي اندازه گيري شد.
يافته ها: ميانگين غلظت کادميوم در اندام هاي کبد و عضله به ترتيب
0.62 و 0.16mm/g وزن تر و سرب 26.31 و 23.65mm/g وزن تر به دست آمد. ميزان سرب اندازه گيري شده از بسياري از غلظت هاي مجاز بين المللي بيشتر بود. ارتباط معني داري بين غلظت کادميوم و سرب با طول چنگالي و وزن کل در کبد و نيز کادميوم با طول چنگالي و وزن کل در عضله به دست آمد (0.01>p). ميزان نسبت خطر هدف و نيز ميزان جذب روزانه و هفتگي سرب و کادميوم پايين تر از ميزان مجاز بود. حد مجاز مصرف از نظر کادميوم و سرب براي افراد بالغ به ترتيب 0.44 و 0.01kg/day و براي کودکان 0.09 و 0.002kg/day به دست آمد.
نتيجه گيري: نتايج مطالعه حاضر نشان داد که ميزان کادميوم و سرب در ماهي قزل آلاي رنگين کمان پايين تر از حدي است که با ميزان مصرف کنوني، خطرات بهداشتي را در بلند مدت متوجه مصرف کنندگان آن کند.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

  چکیده انگلیسی بازدید یکساله 97
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی