برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
1379 , دوره  12 , شماره  3 ; از صفحه 52 تا صفحه 62 .
 
عنوان مقاله: 

بررسي اثرات درماني و عوارض سه روش بيهوشي عمومي و بي حسي لوكال و توپيكال در اعمال جراحي كاتاراكت

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
 
چکیده: 

در سالهای اخیر اعمال جراحی کاتاراکت با بی حسی توپیکال به روش فیکوامولسیفیکاسیون با شکاف کوچک و پیوند عدسی foldable مطرح گردیده است و جراحان عقیده دارند که بدون ایجاد خطر خاصی میتوان از بروز عوارض روشهای بیهوشی عمومی و تزریقات اطراف کره چشم جلوگیری کرد. هدف این مطالعه مقایسه اثرات درمانی و عوارض این سه روش در بیماران کاتاراکته است.

روش و یافته:

در این تحقیق 92 بیمار کاتاراکته که به مرکز آموزشی و درمانی امام حسین (ع) در سال 73 مراجعه کرده اند از نظر اثرات درمانی و عوارض سه روش بیهوشی عمومی و تزریقات لوکال و توپیکال بررسی شده اند. حرکت پلک و گلوب، حس گلوب و تنگی مردمک و بالژه ویتره در ضمن عمل جراحی در روش توپیکال مختصری بیشتر از دو روش دیگر بوده است ولی عوارض مهمی چون پارگی کپسول خلفی و خروج ویتره در آن زیادتر نبوده است. (N.sig)

نتیجه گیری:

با توجه به عوارض عمومی و لوکال کمتر روش توپیکال و برگشت سریع دید و امکان عمل سرپایی در بیماران آگاه، این بیحسی بعنوان یک روش جدید در کنار بیهوشی عمومی و تزریقات لوکال مطرح می گردد و در بیمارانیکه اندیکاسیون بیهوشی ندارند و تزریقات پشت گلوب نیز برای آنها خطرناک است مثل اعمال جراحی فیلتراسیون جای خاصی میتواند داشته باشد.

 
کلید واژه: 


 
موضوعات مرتبط: 
-
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

  چکیده انگلیسی بازدید یکساله 407
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی