برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
پاييز 1396 , دوره  9 , شماره  3 ; از صفحه 135 تا صفحه 166 .
 
عنوان مقاله: 

نقش ايستگاه هاي پليس در پيشگيري از سرقت خودرو

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* دانشگاه علوم انتظامی امین
 
چکیده: 

زمينه و هدف: پديده سرقت به عنوان يک عمل مجرمانه و نفرت انگيز يکي از معضلات عمده جوامع بشري بوده و پليس همواره به دنبال راهي بوده تا با شناخت اقدامات تاثيرگذار در حوزه پيشگيري از سرقت در بعد ساختاري و ماموريتي، راهکار هدفمند و موثري را جهت از ميان بردن يا کاهش سرقت ارائه کند. ايستگاه هاي پليس يکي از مراکز انتظامي است که مي تواند در پيشگيري از سرقت به ويژه سرقت خودرو، عملکرد موثري داشته باشد. بنابراين، پژوهش حاضر با هدف بررسي نقش ايستگاه هاي پليس در ميزان پيشگيري از سرقت خودرو در منطقه جنوب غرب تهران است.
روش شناسي: پژوهش حاضر از نظر هدف و ماهيت، کاربردي و از حيث روش اجرا، پيمايشي بصورت توصيفي – تحليلي است. براي جمع آوري داده ها، از روش ميداني و از ابزار پرسشنامه محقق ساخته استفاده شد. جامعه آماري شامل کارکنان کلانتري هاي جنوب غرب شهر تهران به تعداد 141 نفر است که جهت سنجش اعتبار گويه ها، از روش اعتبار صوري استفاده شده و سنجش و بررسي پايايي پرسشنامه نيز از طريق آزمون آلفاي کرونباخ صورت پذيرفت.
يافته ها و نتيجه گيري: يافته ها و نتايج پژوهش نشان مي دهد که محل استقرار ايستگاه هاي پليس، مديريت صحيح، استعداد سازماني نيروها و تجهيزات سازماني اين ايستگاه ها در پيشگيري از سرقت خودرو موثر مي باشد. بر اساس پژوهش انجام شده و نيز تجارب حاصل از فعاليت انتظامي انجام شده توسط پژوهشگران در طول ساليان گذشته مي توان اين گونه نتيجه گيري نمود که متناسب با وسعت و عمق تعاملات و تبادلات بين پليس و افراد جامعه مي توان به نحو موثري از وقوع گسترده جرايم در سطح جامعه پيشگيري کرد.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
Cite:
APA : کپی

حسین پور، ج.، و اسفندانی، ع. (1396). نقش ایستگاه های پلیس در پیشگیری از سرقت خودرو. انتظام اجتماعی, 9(3 ), 135-166. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=316600Vancouver : کپی

حسین پور جعفر، اسفندانی علی. نقش ایستگاه های پلیس در پیشگیری از سرقت خودرو. انتظام اجتماعی. 1396 [cited 2021April21];9(3 ):135-166. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=316600IEEE : کپی

حسین پور، ج.، اسفندانی، ع.، 1396. نقش ایستگاه های پلیس در پیشگیری از سرقت خودرو. انتظام اجتماعی, [online] 9(3 ), pp.135-166. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=316600. 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 121 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی