برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

مروري بر تاثيرات فيزيولوژيک تمرينات هوازي و مقاومتي بر مقاومت انسوليني و برخي بيومارکرها در بيماران کبد چرب غيرالکلي

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* اصفهان، فولادشهر، محله ب هفت، خیابان ذاکر جنوبی، ساختمان نرجس، طبقه 3، پلاک 303، کدپستی: 8491785389
 
چکیده: 

سابقه و هدف: در طول دهه هاي اخير فعاليت بدني به عنوان يک ابزار کمکي کليدي در کنترل بسياري از بيماري ها از جمله بيماري کبد چرب غيرالکلي درآمده است و مطالعات نشان داده اند که پروتکل هاي تمريني گوناگون در کاهش شيوع و بهبود برخي از عملکردهاي متابوليکي کبد موثر است. هدف اين مطالعه مروري تحليل مطالعات صورت گرفته در ارتباط با تاثيرات تمرينات ورزشي هوازي و مقاومتي بر مقامت انسوليني و برخي بيومارکرها در بيماران کبد چرب غيرالکلي است.
مواد و روش ها: براي انجام اين مطالعه، ابتدا جستجو در بانک هاي اطلاعاتي PubMed، Medline، Irandoc، SID،Google Scholar  و Magiran در ارتباط با تاثيرات دو نوع برنامه ورزشي هوازي و مقاومتي بر روي بيماران کبد چرب غيرالکلي انجام شد. در مجموع 300 مقاله مورد بررسي اوليه (بررسي چکيده  (قرار گرفت و 107 مقاله از نظر مرتبط بودن با عنوان مقاله و دارا بودن شرايط ورود انتخاب شده و مورد بررسي ثانويه قرار گرفتند.
نتايج: هر دو نوع تمرين ورزشي هوازي و مقاومتي از طريق مکانيزم هاي متفاوت داراي اثرات مفيدي در افراد مبتلا به کبد چرب مي باشند.
نتيجه گيري: بيماران کبد چرب غيرالکلي فارغ از نوع تمرين مي توانند با شرکت در فعاليت هاي منظم ورزشي با اثرات سودمند آن باعث پيشگيري و بهبود بيماري هاي التهابي، چاقي و مقاومت انسوليني شوند.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
Cite:
APA : کپی

موسوی سهروفروزانی، ا.، و قنبرزاده، م. (1395). مروری بر تاثیرات فیزیولوژیک تمرینات هوازی و مقاومتی بر مقاومت انسولینی و برخی بیومارکرها در بیماران کبد چرب غیرالکلی. فیض, 20(3 ), 282-296. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=311867Vancouver : کپی

موسوی سهروفروزانی اعظم، قنبرزاده محسن. مروری بر تاثیرات فیزیولوژیک تمرینات هوازی و مقاومتی بر مقاومت انسولینی و برخی بیومارکرها در بیماران کبد چرب غیرالکلی. فیض. 1395 [cited 2021April12];20(3 ):282-296. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=311867IEEE : کپی

موسوی سهروفروزانی، ا.، قنبرزاده، م.، 1395. مروری بر تاثیرات فیزیولوژیک تمرینات هوازی و مقاومتی بر مقاومت انسولینی و برخی بیومارکرها در بیماران کبد چرب غیرالکلی. فیض, [online] 20(3 ), pp.282-296. Available at: <https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=311867>. 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 114 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی