برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
بهار 1384 , دوره  4 , شماره  16 ; از صفحه 293 تا صفحه 327 .
 
عنوان مقاله: 

گونه شناسي حقوق پايمال شده كودكان در ايران

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* انجمن دفاع از حقوق زندانیان
 
چکیده: 

هدف از اين مقاله گونه شناسي نقض حقوق کودکان ايران است که شامل جرائم عليه کودکان و مواردي است که درقوانين داخلي به عنوان جرم شناخته نشده اما مصداق پايمال سازي حقوق کودکان به شمار مي آيد. براي اثبات وجود آن بخش از گونه هايي که شامل جرائم عليه کودکان است، مروري بر دو روزنامه کثيرالانتشار در دوره يک ساله اخير شده و فهرستي از اقدامات عليه کودکان استخراج شده است تا با روش استقرايي به ارايه برخي از گونه ها پرداخته شود. معيار اصلي گونه شناسي ما، اقدامات شديد عليه کودکان بوده است و اقدامات خفيفي که در فرهنگ هاي مختلف در مورد کودک آزاري مورد اختلاف بوده، لحاظ نشده است. تاکيد بر اين است که آمار ارايه شده فقط از دو روزنامه بوده و شامل مطبوعات ديگر و نيز مراجعات و شکايات و گزارشات مراکز درماني و آموزشي و انتظامي نمي شود، بنابراين آمار واقعي بسيار بيش از آن است که در مقاله آمده.

بخش ديگري از گونه هاي پايمال شدن حقوق کودک نيز از طريق مشاهده و تجربه و تحليل احصا شده اند و در نهايت 9 گونه يا نوع شناخته شده که هر کدام مي تواند معلول ها و فروع خاص خود را داشته باشد.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
 
استنادات: 
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

باقی، ع. (1384). گونه شناسی حقوق پایمال شده کودکان در ایران. رفاه اجتماعی, 4(16), 293-327. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=29811Vancouver : کپی

باقی عمادالدین. گونه شناسی حقوق پایمال شده کودکان در ایران. رفاه اجتماعی. 1384 [cited 2021November27];4(16):293-327. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=29811IEEE : کپی

باقی، ع.، 1384. گونه شناسی حقوق پایمال شده کودکان در ایران. رفاه اجتماعی, [online] 4(16), pp.293-327. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=29811. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 129 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی