برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
پاييز 1396 , دوره  6 , شماره  23 ; از صفحه 85 تا صفحه 94 .
 
عنوان مقاله: 

شناسايي سريع و اختصاصي سرووار بيماري زاي سالمونلا تيفي موريوم با استفاده از روش تکثير هم دماي به واسطه حلقه (LAMP)

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* گروه زیست شناسی، دانشکده علوم، دانشگاه شهید باهنر کرمان، ایران
 
چکیده: 

مقدمه: باکتري سالمونلا تيفي موريوم يکي از بيماري زاهاي غذايي مهم و از علل شايع سالمونلوزيس است که گاهي به عفونت خون يا حتي مرگ منجر مي شود. در مطالعه حاضر، اين سرووار بيماري زا با روش تکثير هم دماي به واسطه حلقه (LAMP) شناسايي شد.
مواد و روش ها: از 6 پرايمر اختصاصي براي تکثير ژن
STM4497 و شناسايي سويه هاي سالمونلا تيفي موريوم و از روش هاي کدورت سنجي و ژل- الکتروفورز براي آشکارسازي محصول هاي واکنش استفاده شد. همچنين، کارايي روش LAMP براي شناسايي سويه هاي سالمونلا تيفي موريوم در نمونه هاي گوشت مرغ آلوده شده به شکل مصنوعي به اين باکتري بررسي شد.
نتايج: اختصاصيت اين روش روي جدايه هاي مختلف سالمونلا و غير سالمونلا ارزيابي و نتايج مثبت تنها براي جدايه هاي سالمونلا تيفي موريوم حاصل شدند. حساسيت اين روش براي سويه هاي يادشده، 10 کلني در هر تيوب واکنش بود که نسبت به روش هاي ارائه شده پيشين براي شناسايي اين سرووار بيشتر است. ارزيابي اين روش روي نمونه هاي گوشت آلوده شده به شکل مصنوعي با سالمونلا تيفي موريوم نشان داد که روش حاضر، اين باکتري را با حساسيت
103 کلني در آغاز انکوباسيون و 10 کلني پس از 4 ساعت انکوباسيون شناسايي مي کند.
بحث و نتيجه گيري: با توجه به اختصاصيت و حساسيت زياد روش حاضر و ارزان قيمت بودن آن به دليل نيازنبودن استفاده از دستگاه گران قيمت ترموسيکلر و ژل-الکتروفورز نتيجه گيري مي شود که اين روش ابزاري قدرتمند، دقيق و ارزان براي شناسايي سرووار بيماري زاي سالمونلا تيفي موريوم در آزمايشگاه هاي کنترل کيفي مواد غذايي و آزمايشگاه هاي تشخيصي با تجهيزات اندک است.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

  چکیده انگلیسی بازدید یکساله 107
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی