برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

بررسي نقش كارآفريني در ايجاد فرصتهاي اقتصادي

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
 
چکیده: 

رویکرد این تحقیق، توجه و تاکید بر نقش کارآفرینی در توسعه اقتصادی از طریق ایجاد اشتغال مولد و سرمایه گذاری جدید بر نیروهای انسانی کارآمد است. برای مقابله با بحران بیکاری، شناخت صحیح از فرصتها و استفاده از نیروهای خلاق انسانی را به ضرورت تبدیل می کند، فرآیند کارآفرینی را در جامعه رو به توسعه ایران شتاب می بخشد و بازنگری در سازماندهی و مدیریت منابع انسانی را لازم می سازد.

کارآفرینی موجب تحول در سرمایه های اقتصادی، اجتماعی جامعه می شود و با روش سازی شیوه زندگی و نحوه استفاده از فرصتها و کسب و کار و فعالیتهای جدید اقتصادی را بوجود می آورد.

این پژوهش با بررسی چندین فرضیه تایید کرده است که فعالیتهای کارآفرینانه به ایجاد فرصت های جدید اقتصادی، ایجاد اشتغال و رفاه اجتماعی منجر می شود.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

هزارجریبی، ج. (1384). بررسی نقش کارآفرینی در ایجاد فرصتهای اقتصادی . پژوهشنامه اقتصادی, 5(3 (پیاپی 18)), 237-267. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=28919Vancouver : کپی

هزارجریبی جعفر. بررسی نقش کارآفرینی در ایجاد فرصتهای اقتصادی . پژوهشنامه اقتصادی. 1384 [cited 2021October25];5(3 (پیاپی 18)):237-267. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=28919IEEE : کپی

هزارجریبی، ج.، 1384. بررسی نقش کارآفرینی در ایجاد فرصتهای اقتصادی . پژوهشنامه اقتصادی, [online] 5(3 (پیاپی 18)), pp.237-267. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=28919. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 577 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی