برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

بررسي نقش تمرينات ورزشي در توانبخشي ريوي (COPD)

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* دانشگاه فردوسی مشهد
 
چکیده: 

COPD به معني بيماري مزمن انسدادي ريوي مي باشد. اين بيماري پنجمين علت مرگ و دومين علت بيماري در ايالات متحده است و در حدود 12 ميليون نفر در ايالات متحده که بيشتر کودک مي باشند، با مشکل تنفسي آسم مواجه هستند که هزينه درمان طبي اين بيماري، ساليانه 6.5 بيليون دلار مي باشد. يکي از علل ايجادکننده COPD، آلودگي هوا است.
اين بيماري بوسيله تغييرات در تستهاي عملي ريوي و بيشتر بوسيله کاهش در ميزان جريان بازدمي و افزايش در حجم ذخيره ريه قابل تشخيص است. COPD شامل برونشيت، آمفيزم، آسم، اسپاسم برونش ها در اثر تمرين و فيبروز کيسه اي مي باشد.
تجويز تمرين براي بيماران با بيماري سبک ريه مي تواند مشابه تمرينات افراد طبيعي باشد. تمرين براي بيماران با بيماري متوسط ريه نبايد با شدت بيشتر از 75 درصد ذخيره تهويه اي باشد. تمرين را مي توان به مدت 20 دقيقه و سه بار در هفته انجام داد. بيماران با بيماري شديد ريه (FVC، FEV کمتر از 55 درصد ارزش هاي پيش بيني شده) نياز به تغيير روش تست ورزش و تجويز تمرين دارند.
نتايج مطالعات نشان مي دهد که تمرينات ورزشي با شدت زياد، اثر بيشتري نسبت به تمرين با شدت کم در زمينه ايجاد اثرات فيزيولوژيکي تمرين در بيماران COPD دارد و شدت بيماري، تاثيري در توانايي بيماران در کسب فوايد فيزيولوژيکي ناشي از تمرين ندارد.

 
کلید واژه: 


 
موضوعات مرتبط: 
-
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

  چکیده انگلیسی بازدید یکساله 444
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی