برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

بهينه سازي چندهدفه تبديل يك نيروگاه بخار قديمي به سيكل تركيبي با استفاده از بويلرهاي بازياب حرارت تك فشاره و دوفشاره به وسيله الگوريتم ژنتيك (يادداشت پژوهشي)

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* دانشکده مهندسی مکانیک، دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، تهران
 
چکیده: 
در تحقيق حاضر باتوجه به اهميت نيروگاه بخار بندرعباس از لحاظ موقعيت و حجم برق توليدي، به بررسي انجام بازتواني كامل بر روي آن پرداخته شده است. روند كار به اين صورت است كه بعد از انجام مدل سازي و انطباق داده هاي مدل سازي با سيكل واقعي و راستي آزمايي مدل به ارائه نتايج حاصل از مدل سازي حالت هاي مورد نظر در انجام بازتواني پرداخته شده است. بهينه سازي با استفاده از توابع راندمان اگزرژي و هزينه برق توليدي و به وسيله روش الگوريتم ژنتيك انجام پذيرفته است. در نهايت نمودار به دست آمده (منحني پارتو) نمايشي از روند تغييرات هزينه بر اساس تغييرات راندمان (اگزرژي) را ارائه خواهد داد كه در تصميم سازي و انتخاب حالت مد نظر و مطلوب سرمايه گذاري موثر خواهد بود. نتايج حاصل از بهينه سازي دوهدفه بازتواني نيروگاه بخار با دو بويلر بازياب حرارت تك فشاره و دوفشاره، نشان دهنده ارتقاي راندمان اگزرژي نيروگاه تا مقداري بالاتر از ?? درصد مي باشد.
 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
مقالات بین المللی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

نیک بخت ناصرآباد، ص.، و مهرپناهی، ع.، و پایگانه، غ.، و ارباب تفتی، م. (1395). بهینه سازی چندهدفه تبدیل یک نیروگاه بخار قدیمی به سیکل ترکیبی با استفاده از بویلرهای بازیاب حرارت تک فشاره و دوفشاره به وسیله الگوریتم ژنتیک (یادداشت پژوهشی). علوم کاربردی و محاسباتی در مکانیک (دانشکده مهندسی), 27(2 (پیاپی 14)), 129-139. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=281729Vancouver : کپی

نیک بخت ناصرآباد صادق، مهرپناهی عبداله، پایگانه غلامحسن، ارباب تفتی محمدرضا. بهینه سازی چندهدفه تبدیل یک نیروگاه بخار قدیمی به سیکل ترکیبی با استفاده از بویلرهای بازیاب حرارت تک فشاره و دوفشاره به وسیله الگوریتم ژنتیک (یادداشت پژوهشی). علوم کاربردی و محاسباتی در مکانیک (دانشکده مهندسی). 1395 [cited 2022January23];27(2 (پیاپی 14)):129-139. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=281729IEEE : کپی

نیک بخت ناصرآباد، ص.، مهرپناهی، ع.، پایگانه، غ.، ارباب تفتی، م.، 1395. بهینه سازی چندهدفه تبدیل یک نیروگاه بخار قدیمی به سیکل ترکیبی با استفاده از بویلرهای بازیاب حرارت تک فشاره و دوفشاره به وسیله الگوریتم ژنتیک (یادداشت پژوهشی). علوم کاربردی و محاسباتی در مکانیک (دانشکده مهندسی), [online] 27(2 (پیاپی 14)), pp.129-139. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=281729. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 124 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی