برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
پاييز 1395 , دوره  9 , شماره  3 ; از صفحه 31 تا صفحه 41 .
 
عنوان مقاله: 

ارايه يک سيستم کمکي کامپيوتري خودکار جهت تشخيص خوش خيمي و بدخيمي توده ها در تصاوير ماموگرافي

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
*
 
چکیده: 

مقدمه: ماموگرافي رايج ترين روش غربالگري براي تشخيص سرطان پستان است. در اين مقاله يک سيستم کمکي براي تشخيص خوش خيمي و بدخيمي توده ها ارايه شده است.
روش بررسي: در اين روش ابتدا با استفاده از حذف نويز و افزايش وضوح تصوير، توده ها را آماده بخش بندي مي کنيم. سپس با استفاده از يک الگوريتم جديد بر مبناي رشد ناحيه، توده مورد نظر را بخش بندي کرده و ويژگي هاي از بافت و مرز آن استخراج مي کنيم. در ادامه با استفاده از يک معماري نوين رده بندهايي را با يکديگر ترکيب کرده و از اين رده بند مرکب جهت دسته بندي خوش خيمي و بدخيمي توده ها بهره مي گيريم. يافته ها: اين سيستم بر روي دو پايگاه داده مورد ارزيابي قرار گرفته است و نتايج حاصل نشان دهنده اين است ک
سيستم کمکي پيشنهادي از لحاظ دقت کاملا قابل رقابت با سيستم هاي مدرن موجود مي باشد. دقت حاصل شده در پايگاه داده MIAS برابر با 93% و در پايگاه داده DDSM برابر با 90% بوده است.
نتيجه گيري: به طور کلي مي توان نوآوري هاي موجود در اين مقاله را در معرفي يک سيستم خودکار تطبيقي بر مبناي الگوريتم رشد ناحيه جهت بخش بندي توده ها، استفاده از توصيف گرهاي مبتني بر تجزيه مود ذاتي و معرفي يک معماري جديد براي ترکيب رده بندها استفاده کرد.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

  چکیده انگلیسی بازدید یکساله 123
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی