برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

تاثير تجويز ترکيب عصاره گياهان کندر و لاواندولا در بهبود اختلال نعوظ ناشي از وابستگي به مواد مخدر

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* تهران، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دانشکده پزشکی، گروه فیزیولوژی و مرکز تحقیقات نوروفیزیولوژی، کدپستی: 1985717443
 
چکیده: 

مقدمه: اختلال نعوظ (Impotence) به ناتواني در رسيدن به نعوظ يا نگه داشتن نعوظ به اندازه ي که به رابطه ي جنسي کامل دست يافته شود، گفته مي شود. مطالعات شيوع شناسي حاکي از آن است که 20 الي 22 درصد از مردان در سراسر دنيا از اختلال نعوظ رنج مي برند.
هدف: هدف از اين مطالعه تجويز عصاره گياهان کندر
(Boswellia serrata) و لاواندولا (Lavandula angustifolia) در بهبود اختلال نعوظ به دنبال وابستگي به مواد مخدر در نظر گرفته شد.
روش بررسي: عصاره گيري آبي الكلي از هر دو گياه لاواندولا و كندر انجام و سپس فرمولاسيون و آناليز دارو انجام شد. انتخاب افراد بر اساس استانداردهاي پزشکي و با استفاده از پرسشنامه مداد و کاغذي شاخص بين المللي عملکرد نعوظ
(HEF) و معيارهاي استاندارد ضميمه صورت گرفته و افراد واجد شرايط بر اساس معيار DSM5به صورت تصادفي در يکي از سه گروه مطالعه قرار گرفتند. مطالعه به مدت دو ماه با تجويز داروي خوراکي (ترکيب گياهي)، پلاسبو و بدون تجويز دارو صورت گرفت. نمرات پرسشنامه در مراحل شروع درمان (پيش آزمون)، يکماه پس از درمان (پس آزمون) و دو ماه پس از درمان (پيگيري) مورد بررسي قرار گرفت.
نتايج: نتايج نشان داد در رابطه با عامل درون گروهي مقدار
F محاسبه شده براي اثر دارو در بهبود عملکرد نعوظ مراحل مختلف مطالعه در سطح 0.05 معنادار است (P<0.05 و F=3.601).
نتيجه گيري: به نظر مي رسد استفاده از ترکيب گياهان کندر و لاواندولا مي تواند در بهبود اختلال نعوظ به دنبال وابستگي به مواد مخدر موثر باشد که مکانيسم و مواد موثره دخيل در اين مطالعه نيازمند بررسي بيشتر مي باشد.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

شمس، ج.، و آصفی فر، ف.، و زرین قلم، ج.، و رضازاده، ش. (1395). تاثیر تجویز ترکیب عصاره گیاهان کندر و لاواندولا در بهبود اختلال نعوظ ناشی از وابستگی به مواد مخدر. گیاهان دارویی, 16 (دوره اول)(ویژه نامه شماره 10), 34-46. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=277262Vancouver : کپی

شمس جمال، آصفی فر فرزاد، زرین قلم جلال، رضازاده شمسعلی. تاثیر تجویز ترکیب عصاره گیاهان کندر و لاواندولا در بهبود اختلال نعوظ ناشی از وابستگی به مواد مخدر. گیاهان دارویی. 1395 [cited 2021September26];16 (دوره اول)(ویژه نامه شماره 10):34-46. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=277262IEEE : کپی

شمس، ج.، آصفی فر، ف.، زرین قلم، ج.، رضازاده، ش.، 1395. تاثیر تجویز ترکیب عصاره گیاهان کندر و لاواندولا در بهبود اختلال نعوظ ناشی از وابستگی به مواد مخدر. گیاهان دارویی, [online] 16 (دوره اول)(ویژه نامه شماره 10), pp.34-46. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=277262. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 1078 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی