نسخه جدید سایت SID.ir

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

شبيه سازي جريان سنج روزنه اي هم مرکز به منظور محاسبه ضريب تخليه در جريان متلاطم با استفاده از ديناميک سيالات محاسباتي (CFD)

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* مشهد، دانشگاه فردوسی مشهد، گروه مهندسی شیمی
 
چکیده: 
در اين تحقيق، نظر به اهميت اندازه گيري جريان،فشار، افت فشار و جبران آن در صنايع نفت و گاز و چگونگي تبديل محاسبات نظري به واقعي با تعيين ضريب تخليه، با استفاده از ديناميک سيالات محاسباتي (CFD)، ضريب تخليه جريان سنج روزنه اي در جريان متلاطم در بازه b بين 0.3 تا 0.7 محاسبه شده است. در اين تحقيق، مدل به صورت تقارن محوري در نظر گرفته شده و از مدل(k-e) براي جريان متلاطم استفاده شده است. مقايسه نتايج حاصل از اين تحقيق با داده هاي آزمايشگاهي موجود در بازه عدد رينولدز 10000 تا 200000 معرف ايجاد خطايي بين حداقل 0.25 و حداکثر 4.36 درصد مي باشد. لذا با توجه به هزينه کم محاسبات و قابل اطمينان بودن و دقت اين روش، مي توان از آن براي محاسبه ضريب تخليه جريان سنج روزنه اي هم مرکز استفاده کرد.
 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
  • ندارد
 
طرح های مرتبط: 
 
مقالات بین المللی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

ثقه الاسلامی، ن.، و سیف زاده عمرانی، ع.، و ثقه الاسلامی، پ. (1390). شبیه سازی جریان سنج روزنه ای هم مرکز به منظور محاسبه ضریب تخلیه در جریان متلاطم با استفاده از دینامیک سیالات محاسباتی (CFD). مهندسی شیمی ایران, 10(54), 59-66. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=276219Vancouver : کپی

ثقه الاسلامی ناصر، سیف زاده عمرانی عبدالرضا، ثقه الاسلامی پویان. شبیه سازی جریان سنج روزنه ای هم مرکز به منظور محاسبه ضریب تخلیه در جریان متلاطم با استفاده از دینامیک سیالات محاسباتی (CFD). مهندسی شیمی ایران. 1390 [cited 2022May17];10(54):59-66. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=276219IEEE : کپی

ثقه الاسلامی، ن.، سیف زاده عمرانی، ع.، ثقه الاسلامی، پ.، 1390. شبیه سازی جریان سنج روزنه ای هم مرکز به منظور محاسبه ضریب تخلیه در جریان متلاطم با استفاده از دینامیک سیالات محاسباتی (CFD). مهندسی شیمی ایران, [online] 10(54), pp.59-66. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=276219. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 133 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی