برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

مدل سازي سينتيک انتقال جرم استخراج صمغ از دانه مرو

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* گروه علوم وصنایع غذایی، دانشگاه بوعلی سینا، همدان، ایران
 
چکیده: 

مقدمه: استخراج صمغ از دانه هاي گياهي اخيرا اهميت بسياري يافته است. دانه مرو به مقدار زياد در مناطق مختلف ايران کشت مي شود. صمغ اين دانه داراي خصوصيات عملکردي قابل توجهي مي باشد که با انواع هيدروکلوئيدهاي غذايي تجاري قابل مقايسه است. مواد و روش ها: در اين پژوهش اثر دماي استخراج صمغ در سه سطح 25، 40 و 55 درجه سانتي گراد، pH محلول آبي در سه سطح 5.5، 7 و 8.5 و نسبت آب به دانه در دو سطح 30 به 1 و 40 به 1بر سينتيک انتقال جرم استخراج صمغ از دانه مرو مورد بررسي قرار گرفت.
يافته ها: نتايج نشان داد که با افزايش دماي محلول از 25 به 55 درجه سانتي گراد، مقدار صمغ استخراج شده
28.9 درصد افزايش مي يابد (7= pH و نسبت آب به دانه 30 به 1). در شرايط خنثي بيشترين مقدار صمغ استخراج مي شود و با افزايش نسبت آب به دانه (40 به 1)، سرعت استخراج صمغ از دانه افزايش مي يابد. سپس مدل سازي فيزيکي فرآيند استخراج صمغ با استفاده از مدل فيزيکي انجام پذيرفت و بانتايج تجربي مورد مقايسه قرار گرفت.
نتيجه گيري: داده هاي تجربي با مدل رياضي انتقال جرم برازش داده شد و ثابت هاي معادله به دست آمدند. نتايج حاکي از قدرت بالاي مدل استفاده شده در اين پژوهش است، که علاوه بر دانه مرو، براي ساير دانه هاي حاوي صمغ نيز مي تواند مورداستفاده قرار گيرد.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

  چکیده انگلیسی بازدید یکساله 98
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی