برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

بررسي مقدار كاهش بين دو گوشي حاصله از گوشي داخلي تهيه شده از رسيور سمعك جيبي و مقايسه آن با گوشي استاندارد

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
 
چکیده: 

استفاده از پوشش باليني در برخي مواقع تنها راه رسيدن به نتايج حقيقي آزمونهاي شنوايي است، که البته گاهي انجام آن با روشها و وسايل معمول ميسر نمي باشد. در اين راستا، روشهاي مختلفي براي حل معضلات پوشش پيشنهاد شده که بهترين آن را مي توان استفاده از گوشي هاي داخلي (به خاطر افزايش مقدار کاهش بين دو گوشي) ذکر کرد.
در پژوهش حاضر که در دپارتمان شنوايي شناسي دانشکده علوم توانبخشي دانشگاه علوم پزشکي ايران صورت گرفت، از رسيور سمعک جيبي مدل Viennatone ME 22-21 براي ساخت گوشي داخلي استفاده شد و با مقايسه شبه تجربي ميانگين کاهش بين دو گوشي (IA) حاصل از آن و گوشي مرسوم اديومتر OB 822 بر روي 40 دانشجوي مذکر سنين 20 تا 25 سال، مشخص گرديد که مقدار (IA) در فرکانس 250، 500، 1000 و 2000 هرتز در گوشي داخلي بيشتر از گوشي مرسوم بوده، اما در فرکانس 4000 هرتز بازدهي گوشي داخلي کاهش يافته و منوط به محدوديت حداکثر شدت خروجي اديومتر، مقدار IA قابل ارزيابي نيست.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
-
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

ثامنی، س.، و دانشمندان، ن. (1379). بررسی مقدار کاهش بین دو گوشی حاصله از گوشی داخلی تهیه شده از رسیور سمعک جیبی و مقایسه آن با گوشی استاندارد. آرشیو توانبخشی (توانبخشی), 1(2 (مسلسل 2)), 17-26. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=27003Vancouver : کپی

ثامنی سیدجلال، دانشمندان نعیمه. بررسی مقدار کاهش بین دو گوشی حاصله از گوشی داخلی تهیه شده از رسیور سمعک جیبی و مقایسه آن با گوشی استاندارد. آرشیو توانبخشی (توانبخشی). 1379 [cited 2021September22];1(2 (مسلسل 2)):17-26. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=27003IEEE : کپی

ثامنی، س.، دانشمندان، ن.، 1379. بررسی مقدار کاهش بین دو گوشی حاصله از گوشی داخلی تهیه شده از رسیور سمعک جیبی و مقایسه آن با گوشی استاندارد. آرشیو توانبخشی (توانبخشی), [online] 1(2 (مسلسل 2)), pp.17-26. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=27003. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 84 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی